Büyüka, kritik maç öncesi 2 takımı değerlendirdi! "Şimdi yazmıyorum, Galatasaray 8 puan gerideyken söyledim..."

Duayen gazeteci Şansal Büyüka bu hafta sonu oynanacak Süper Lig'in kaderini belirleyecek Galatasaray - Başakşehir maçını değerlendirdi.

Büyüka, kritik maç öncesi 2 takımı değerlendirdi! "Şimdi yazmıyorum, Galatasaray 8 puan gerideyken söyledim..."

Aylarca süren bir şampiyonluk yarışı, geldi bir haftaya düğümlendi. Galatasaray mı, Başakşehir mi? Aslantepe’den kim galip çıkarsa şampiyon o olacak, bize de alkışlamak düşecek.

Peki kim kazanır?

- Bir kalede Muslera, diğer kalede Mert... Ligin en iyileri... “1” numarada bir takım lehine avantaj yok. Böyle kalecilerle iki takım da avantajlı...

- Galatasaray’da kenarlar çok etkili...  Sağda Mariano-Feghouli, solda Nagatomo-Onyekuru... Bu konuda Galatasaray’ın çok ciddi üstünlüğü var.

-Başakşehir’de Edin Visca... Ligin en iyisi... Robinho oynayacaksa solda oynamalı... Ama vızır-vızır işleyen  Galatasaray kenar adamlarını kovalar mı?

- Galatasaray’a Belhanda dönüyor. Rize’de de gördük, eksikliği belli oluyor. Başakşehir’de Emre... Oynarsa fark yaratır, oynamazsa orta alanda Galatasaray sazı eline alır.

- Galatasaray göbeğinde iki dev adam... Luyindama ve Marcao... Başakşehir hücumda yüksek toplarda bu ikiliyi nasıl geçecek? Başakşehir, Galatasaray’ın yüksek toplarında öne çıkan bu ikiliyi nasıl durduracak? Hava toplarında üstünlük kayıtsız-şartsız Galatasaray’da...

- Galatasaray, Aslantepe’de kaybetmiyor. Bir başka oynuyor ve bu maçların tecrübeli takımı... Kupa finalinden yıpranarak çıkar mı? Hiç sanmam.

- Başakşehir’in şansı şu olabilir: O maç, bu maç... Çünkü kazanırsa şampiyon ve tarih yazacak.

- Şimdi yazmıyorum, Galatasaray sekiz puan gerideyken yazıp söyledim. Favori: Galatasaray, Plase: Galatasaray, Sürpriz: Başakşehir

Şansal Büyüka / Milliyet

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 03:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER