"Çamur at, izi kalsın"

Spor Toto Süper Lig'de efsane futbolcu Cemil Usta'nın adıyla oynanacak olan 2019-2020 sezonun fikstürü çekildi. Kulüp ve taraftarların fikstür tepkileri başladı.

"Çamur at, izi kalsın"

Sabah gazetesi yazarlarından Levent Tüzemen, Spor Toto Süper Lig fikstürünü yorumladı.

Fikstür çekilirken hile yapılma şansı yok… Fikstürün nasıl çekileceğini öğrenme zahmeti gösteremeyenler çareyi çamur atmakta buluyorlar. Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde, Beşiktaş da Avrupa Ligi'nde gruplarda mücadele edecek. Yani bu iki takım gruplardan çıkarlar mı bilmem ama Aralık ayının başına kadar sadece lig değil Avrupa maçları da oynayacaklar. Fikstür çekilirken Avrupa'da mücadele edecek takımların durumları da göz önünde bulunduruluyor. En çok şikayeti Beşiktaş yapıyor ama TFF'de Beşiktaşlılığıyla tanınan Besim Yalçın fikstür çekimini organize ediyor. Ayrıca İstanbul'da 5 tane takım var. Bir haftada 5 maçın ardı ardına oynanma şansı yok. Emniyet, valilik hassasiyetleri dile getirdiği için hafta sonu en az iki en fazla 3 takım İstanbul'da maç oynayabilir.

9 yıldır Türk Telekom'da oynadıklarını söyleyen Beşiktaş yönetimine şöyle bir soru sorayım; son iki şampiyonlukta Galatasaray'ı Türk Telekom'da yenmemişler miydi? Ama o zaman itiraz yok. Kaybedince bahane çok…

Büyük takımlar için kural şöyle yazar; iyi takım için kötü zeminde fikstür de vız gelir.

Levent Tüzemen / Sabah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER