Canlı yayında açıkladı! "Falcao, Monaco’nun tavrına sinirlendi, eninde sonunda…"

Galatasaray’da Radamel Falcao transferiyle ilgili bekleyiş sürüyor.

Canlı yayında açıkladı! "Falcao, Monaco’nun tavrına sinirlendi, eninde sonunda…"

Kolombiyalı futbolcunun transferiyle ilgili pürüzlerin giderilmesi ve bu transferin resmen açıklanması bekleniyor. Yıldız golcünün transferiyle ilgili son gelişmeleri ESPN Kolombiya Muhabiri Tito Puccetti, Radyospor’da anlattı. 

Tito Puccetti’nin değerlendirmeleri ve elde ettiği son bilgiler şu şekilde:

"Falcao transferi bir roman gibi oldu"

Radamel Falcao’da artık son aşamadayız. Bir roman gibi oldu. Çok farklı bir transfer hikayesi oldu diyebiliriz. Her şey Monaco’nun elinde. Monaco’nun bu transfer konusunda Falcao’nun çıkışına izin vermesi gerekiyor. Falcao, kontrat süresi, alacağı ücret ve diğer konularda Galatasaray ile anlaştı. Falcao, Türkiye’ye gitmeyi istiyor. Monaco’nun tavrı önemli. Falcao’nun iradesi oradan ayrılmak yönünde. Oradan ayrılmayı kafasına koydu. Bunu herkes biliyor. Monaco yönetimi de biliyor.

"Galatasaray, Monaco ile yeni görüşme yapacak"

Radamel Falcao, Monaco’nun bu tavrına şaşırmış durumda. Sinirli ve şaşırmış durumda. Monaco’ya yatırım yapan Ruslar para beklentisine girdiler. Falcao bu duruma tepkili. Onun için kötü bir sürpriz. Bu meselenin son bir toplantıyla çözülmesi bekleniyor. Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi kuralarından önce bir toplantı yapacağını düşünüyoruz. Galatasaray’ın Monaco ile randevusu var.

Falcao'nun elinde Monaco'nun transfere izin verdiğine dair belgeler var mı?

Falcao’nun, Monaco’nun ayrılmakla ilgili söz verdiğine dair belgelere sahip olduğunu ben de duydum. Bu görüşmeleri Jorge Mendes yaptı. Yaptığı görüşmeler sırasında bir başka kulüplerle görüştüğüne dair kayıtlar olabilir. Belki Mendes’te bir takım gelişmeler söz konusudur. Ortada bir ses kaydı dolaşıyor. Ama orada konuşan kişi Falcao’nun kendisi değil. Belki Jorge Mendes olabilir.

"Monaco'nun 5 milyon Euro istemesi çılgınlık olur!"

Bazı kaynaklar Monaco’nun Falcao için 5 milyon Euro istediğini söylüyor. Bu bence bir çılgınlık. Zaten 1 sene sonra serbest kalıyor. 3 senelik kontratı yok. Monaco para kazanamadan oyuncu çıkacaktır. Bu doğru bir yaklaşım değil. Makul bir ücretle kazandırılması gerekiyor. Onun isteği ayrılmak. Futbol kültürü olan, River Plate’de yaşadığı ortama sahip bir kulüpte oynamak istiyor. Galatasaray da öyle. Adil bir durum değil.

Kolombiya'da insanlar Falcao için ne düşünüyor? Kişisel fikri...

Ben kesin olarak söylüyorum; Radamel Falcao Galatasaray’da oynayacak. Falcao bunu kafasına koydu. Falcao, Galatasaray’da oynayacak ve taraftarlar da bunu istiyor. Falcao, Galatasaray’da oynamak için hazırlığını yaptı. Türkiye’ye gelip eninde sonunda oynayacağını biliyorum. 5 milyon Euro rakamının mantıklı olmadığını ve kulüplerin işi çözeceğine inanıyorum. Zaten Kolombiya’daki inanç da öyle. Falcao, arzu ettiği bir ortama sahip olan Galatasaray’da oynamak üzere hazır. Bunun dışında geri bir dönüş söz konusu değil. Falcao’nun iradesi ortada. Bu kararlı duruşu işi çözecektir. Bu transfer de 5 milyon Euro gibi bir fiyata olmayacaktır. Galatasaray, Monaco’yu ikna edip işi bitirecektir. (Ajansspor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER