Canlı yayında açıkladı! "Tek isteyen Galatasaray değil..."

Bir yandan Falcao'yu transfer etmek isteyen Galatasaray diğer yandan alternatifli bir kadro oluşturmak için transfer çalışmalarına devam ediyor.

Canlı yayında açıkladı! "Tek isteyen Galatasaray değil..."

Galatasaray'ın gurbetçi futbolcular Berkay Özcan ve Ahmet Gürleyen'i kadrosuna katmak için çalışmalarda bulunduğu iddia edilmişti.

Almanya'da teknik direktörlük görevini yöneten Kenan Koçak, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programına bağlanarak Özgür Sancar'a açıklamalarda bulundu. 

Galatasaray'ın kadrosuna katmak istediği Berkay Özcan ve Ahmet Gürleyen hakkında bilgiler veren Kenan Koçak'ın açıklamaları şu şekilde:

"Tek isteyen Galatasaray değil..."

Berkay'ın menajerini yakından tanıyorum. Berkay'ı da bu sebeple yakından tanıyor ve takip ediyorum. Karakteri düzgün bir oyuncu. Şu an Hamburg'un oyuncusu. Yakın zamanda kendisiyle görüştüm. Berkay'ı bütün İstanbul'un takımlarının istediğine dair bilgi edindim. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Başakşehir'de onunla ilgileniyor. Bundesliga'da da birkaç takım onun peşinde. Bu oyuncunun Hamburg'la sözleşmesi devam ediyor. Bu durumu çözmek lazım. Berkay oyun zekası ve tekniğiyle Galatasaray'a büyük katkı sağlar. Sözleşmesi devam ediyor. Hamburg ona 3.5 milyon Euro bonservis ödemişti. Hamburg'la görüşmeler devam ediyor. Berkay'ın Galatasaray'la anlaştığı haberleri doğru değil. Berkay, kendisine en iyi seçeneği sunan takımı seçecektir. Eğer Berkay ve menajeri Hamburg'la olan durumu çözerse, ben onu İstanbul'da görüyorum. Konuşmalardan bu elektriği aldım. Bonservis olur, kiralık olur... Bunu kulüpler kendi aralarında konuşup sonuca varabilirler.

"Galatasaray forması ona ağır gelebilir"

Ahmet Gürleyen, Mainz'in Bundesliga kadrosuna yer alıyor ama as kadroda değil. Genelde U21'de forma giyiyor. Yetenekli bir futbolcu. Mainz'de sorunlar olduğunu duydum. Futbolcunun istenilen sıçramayı yapmadığını düşünüyorlar. Kulüp ona sabırlı davranıyor. Şahsi görüşüm Galatasaray forması ona şu aşamada biraz ağır gelebilir. Saha dışında bazı sıkıntıları var. Ahlaki bir problemi yok ama Bundesliga'ya ayak uydurmak kolay değil. Beslenmene dikkat etmen lazım. Çok yetenekli bir futbolcu. Ahmet Gürleyen ileride Türkiye'ye çok faydalı olur. Galatasaray'ın onunla ilgili bir girişimi var mı, bilmiyorum. (Ajansspor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER