Canlı yayında Galatasaray'ın teklifini açıkladı!

Romanya Futbol Federasyonu'nun eski başkanı Dumitru Dragomir, Galatasaray'ın 20 yaşındaki Ianis Hagi ile ilgili yaptığı teklifi canlı yayında açıkladı.

Canlı yayında Galatasaray'ın teklifini açıkladı!

Romanya Futbol Federasyonu'nun eski başkanlarından Dumitru Dragomir, ülkesinde yayın yapan Digi Sport adlı televizyon kanalında katıldığı bir programda Galatasaray'ın, Gheorghe Hagi'nin oğlu Ianis Hagi'yi istediğini açıkladı.

Dumitru Dragomir, "Bana göre Ianis Hagi'nin değeri 15 milyon euro'nun da üzerinde. Hangi takım olduğunu bilmiyorum ama Türklerin oyuncu için 8 milyon euroluk bir teklif yaptığını duydum. Bu takım bence Galatasaray'dır." dedi.

"HER YIL AVRUPA KUPALARINDALAR"

Galatasaray'ın efsanevi ismi Hagi'den sonra oğlu Ianis için de girişimlerde bulunduğunun ortaya çıkması üzerine konuşan eski Rumen futbolcu Helmuth Duckadam ise, "Hagi'nin Ianis'i 8 milyon euro karşılığında bırakıp bırakmayacağı konusunda hiçbir fikrim yok. Zira Galatasaray gibi her yıl Avrupa kupalarında oynayan bir takımdan söz ediyoruz." yorumunu yaptı.

Babası Gheorghe Hagi'nin teknik direktörü ve aynı zamanda sahibi olduğu Viitorul'da forma giyen Ianis Hagi'nin adı, uzun bir süredir Galatasaray'ın transfer gündemini meşgul ediyordu.

IANIS: "GALATASARAY'A 'HAYIR' DEMEM"

Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek Turizm Merkezi'nde Viitorul'un kamp yaptığı otelde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ianis Hagi, "Hagi isminin Galatasaray için ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Galatasaray çok büyük bir kulüp ama gelecek ne gösterir bilemiyorum. Tabii ki Galatasaray'a hiçbir zaman 'hayır' demem." dedi.

İstanbul doğumlu olduğunu hatırlatan Ianis, kendisini yarı Türk hissettiğini ifade etti.

2018 yılının kendisi için çok başarılı geçtiğinin altını çizen Ianis Hagi, "Benim için olağanüstü bir yıldı. Bir sene önce Fiorentina'dan doğrudan buraya kampa transfer olarak geldim. Bana göre çok iyi bir karar aldım. Çünkü Fiorentina'da fazla oynama şansı bulamadım. Burada ise çok iyi bir dönem geçirdim ve kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Şu an Viitorul da mutlu olduğunu ancak kariyeri için bir adım atmak istediğini vurgulayan Ianis, "Türkiye'de doğmuş olduğum için Türkiye'de oynamak da isterim ama ne olacağını zaman gösterecek." diye konuştu.  (Sporx)

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER