Canlı yayında olay itiraf! Galatasaray'ın kapısından dönmüşler...

2009 yılında Galatasaray'da teknik direktör Bülent Korkmaz'ın ekibinde yer alan Taner Alpak'tan gündeme bomba gibi oturacak Radamel Falcao, Ángel Di María ve Javier Pastore açıklaması geldi.

Canlı yayında olay itiraf! Galatasaray'ın kapısından dönmüşler...

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Galatasaraylı eski antrenör Taner Alpak şu ifadeleri kullandı:

2008/09 yılında Galatasaray'da çalıştığımda Arjantin'de 2.5 ay boyunca oyuncu izledim. Sonrasında Türkiye'ye döndüm ve tekrar Arjantin'e gittim. İki buçuk üç ay Arjantin'de kaldım. O süreçte Radamel Falcao ile tanıştım. Falcao ile birlikte Javier Pastore ve Angel Di María ile ilgilendik. Pastore o dönem Huracan'da yeni oynamaya başlamıştı. O dönemin sportif direktörü Adnan Sezgin'e bu üç oyuncunun alınması noktasında rapor sundum.

"Falcao, Di María ve Pastore teklife sıcak bakmıştı"

Falcao, Di María ve Pastore o dönem Galatasaray'a gelmeye sıcak bakmıştı. Üç oyuncu için o dönem çıkan maliyet 11 milyon dolardı. Bu oyunculara ek olarak listede Pablo Piatti vardı.

"Adnan Sezgin isimleri veto etti!"

Adnan Sezgin'le o dönem görüştüğümde; 'Marcelo Carrusca'dan dilim yandı, bu 3 oyuncuyla ilgili kafamda soru işaretlerim var' diyerek transferleri veto etti. Ben de 'Her futbolcu bir olmaz.  Alalım' cevabın verdim. Fakat o dönem bu transferler gerçekleşmedi. Adnan Sezgin'in kararına saygı duyuyorum." (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 21:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER