Çarpıcı yorum! ''Fenerbahçe, 9 şampiyonluğu alsa da...''

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'ndan, Fenerbahçe'nin son günlerde ortaya attığı 9 şampiyonluklarının daha eklenmesi gerektiği iddiasına yönelik olay sözler kullandı.

Çarpıcı yorum! ''Fenerbahçe, 9 şampiyonluğu alsa da...''

Fenerbahçe'nin 1959 öncesi şampiyonlukların sayılması için başlattığı çalışma ile ilgili G.Saray yönetiminin tepkisi merak ediliyordu. Sarı-Kırmızılı idareciler konu ile ilgili kendi aralarında yaptıkları toplantılarda, "O tarihlerde G.Saray'ın da şampiyonlukları var. Ligler İstanbul, Ankara ve İzmir üçgeninde mücadele ediliyordu. Yani bir Adana, Mersin, Trabzon yoktu. Doğuyu saymıyoruz bile. O bölgeleri kapsamadı" ifadelerini kullandıkları öğrenildi.

G.Saray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu ise "Kulüplerin geçmişteki başarılarla ilgileneceklerine gelecekteki başarılarla ilgilenmeleri daha olumlu olacaktır. 1959 öncesi elde edilen şampiyonluklar Fenerbahçe'ye geri verilirse bile Galatasaray elde edecekleri başarılarla yine rakibinin önüne geçer. Bu konuda bir sıkıntımız yok. G. Saray gerçekleri yazar" dedi.

CEVAP VERİLSİN İSTİYORLAR

Sarı-Kırmızılı camianın önde gelen isimlerinin Fenerbahçe'ye bu konuda bir yanıt verilmemesi nedeniyle rahatsız olduğu belirtildi. (Akşam)

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2019, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER