Cenk Ergün, Aslan'ın transfer bombalarını açıkladı! Falcao, Kalinic...

Galatasaray eski sportif direktörü Cenk Ergün, Atletico Madrid'in Hırvat forveti Nikola Kalinic hakkında flaş açıklamalarda bulundu.

Cenk Ergün, Aslan'ın transfer bombalarını açıkladı! Falcao, Kalinic...

Galatasaray'ın eski Futbol Direktörü Cenk Ergün, sarı kırmızılı takımın Hırvat forvet Nikola Kalinic ile ilgilendiğini belirttti.

Milliyet'e konuşan Cenk Ergün, ''Fortuna Sittard'a aktif olarak danışmanlık görevini yapıyorum. Oyuncu projeleri de var. Hollanda 1. Ligi'nde bir sezonu bitirdik. Mütevazı bütçesiyle güzel işler yapmak isteyen bir proje. Kaliteli olan oyuncuları kulüplerle anlaşarak bünyemize kazandırmak istiyoruz.'' sözlerini kullandı.

''NIKOLA KALINIC GÜNDEMDE''

Galatasaray'ın Atletico Madrid'in Hırvat forveti Nikola Kalinic ile ilgilendiğini belirten Ergün, ''Avrupa piyasasından bana gelen bilgiye göre; Atletico Madrid'in golcüsü Nikola Kalinic Galatasaray'ın gündeminde. Kalinic iki tarafın ortak platformunun ortasına konmuş durumda. Atletico'da adaptasyon süreci yaşadı.'' şeklinde konuştu.

''FALCAO, DROGBA ETKİSİ YARATIR''

Galatasaray'ın gündemine giren Radamel Falcao hakkında da konuşan Cenk Ergün, ''Falcao'nun golcülüğü ile ilgili yorum yapmak abesle iştigal olur. Bu konu ile ilgili bilgi ve duyumum yok.Teyit ya da negatif anlamda bir şey söyleyemiyorum. Drogba etkisi yaratabilir. Diagne'nin potansiyel transferine izin verildi. Dünyada santrafor kıtlığı var. Avrupa'nın çok kulübü belli bonservis bedellerini verebilliyor. Örnek; Real Betis gibi kulüp Nabil Fekir'i transfer etti. Kulüpler beklentilerin altında bir hızla hareket ediyor. Bu da normal. Premier Lig'de sezonun başlangıcında kırılma noktası olacaktır. Diagne transferde olağan şüpheli olarak ortada duruyor. Ancak başka sürpriz transferler de olabilir. Fernando'nun gideceğini kim düşünebilirdi?'' ifadelerini kullandı.

''OZORNWAFOR İYİ TRANSFER''

Galatasaray hakkında açıklamalarda bulunan tecrübeli futbol adamı, ''Galatasaray'ı yakından takip ediyorum. Kulübün içerisine 2006'da girmiştim. 12 yıl kulüpte görev yaptım. Takımın çekirdeğinin kuvvetli olduğu gündeme gelirdi. Şu anda ilk etapta yerli portföyünü çok geliştirdi. Birçok yerli oyuncu bünyeye dahil oldu. Babel, Kasımpaşa ve Beşiktaş'ta iyi işler yaptı. Ozornwafor orta ve uzun vadede Galatasaray'a önemli şeyler kazandıracaktır.'' sözlerini kullandı.

''SERI ÖNEMLİ FAYDA SAĞLAR''

Yeni transfer Jean Michael Seri'yi değerlendiren Ergün, ''Seri'yi yakından takip ettik. İngiltere'de de bir sezon oynadı. Orta sahada çok katkılar sağlayacak bir oyuncu. Bu tarz transferi bekliyordum. Bu isim kiralık olarak katıldı. Çok yüksek bonservisler talep ediyorlar. Üst düzey oynayarak gelen bir oyuncu. Çok kısa sürede fayda vereceğine inanıyorum. Galatasaray'ın kadrosu için sol iç oynayabilecek bir oyuncu gündemde. Seri sağ iç pozisyonunda oynuyor. Santrfor arayışlarının dışında. Dışarıdan gördüğümüz bu.'' dedi. (Milliyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER