Cenk Ergün'den flaş yeni hoca ve transfer açıklaması! Mevki verdi...

Galatasaray'da futbol direktörlüğü görevine getirilen Cenk Ergün, atamanın ardından ilk röportajını GSTV'ye verdi.

Cenk Ergün'den flaş yeni hoca ve transfer açıklaması! Mevki verdi...

Cenk Ergün yeniden göreve gelişiyle ilgili olarak kulüp televizyonunda Ebru Gürsoy'un sorularını yanıtladı.

Bıraktığında da Galatasaray futbol direktörü olduğunu hatırlatan Ergün, " Florya'nın A'dan Z'ye bütün operasyonlarında yönetimimize karşı sevk ve idaresini yapmakla görevliyim. Tekrar aynı göreve başlıyorum. Bu göreve sahip olduğum için çok keyifliyim. Çok heyecanlı, mutlu ve gururluyum. Galatasaraylıyım, bu kulübe hizmet edebilme şansını daha önce yaşadım. Geri dönmek bana güzel duygular yaşatıyor. Tarif edemeyeceğim kadar heyecanlıyım" açıklamasını yaptı. 

CENK ERGÜN'DEN TEKNİK DİREKTÖR AÇIKLAMASI
Futbol operasyonlarının yeni yetkilisi Cenk Ergün, teknik direktör konusunda ise "Galatasaray'ın şu an devam eden bir teknik direktör sözleşmesi var. Birçok isim geçiyor. Okan Hoca'nın (Buruk) da ismi geçiyor. Hali hazırda bir teknik direktörümüz olduğu için diğer isimlerden bahsetmek doğru olmayacaktır. Onun zamanı da mutlaka gelecektir" diye konuştu. 

Kısa vadede hedeflerinin lig başlangıcına kadar Galatasaraylıları gururlandıracak bir takım oluşturmak olduğunu söyleyen Ergün, "Kısa vadede hedefimiz, bu sezon lige hazır bir takım yaratmak. Orta ve uzun vadede ise öncelikli olarak akademiden gelen gençlere daha fazla fırsat yaratabilmek.  Şu emin olunmalıdır ki Galatasaray, adının olduğu her müsabakada en yukarıyı hedefleyecektir. Şampiyonluk sözü veremeyiz ama sonuna kadar gideceğimizin sözünü verebilirim" açıklamalarını yaptı. 

"İLK ETAPTA ORTA SAHAYLA İLGİLİ ÇALIŞMAMIZ OLACAK"

Transfer konusunda ise Cenk Ergün, "Galatasaray'ın kadrosunda bizimle devam edecek olan birçok oyuncu var. Ama bunun dışında ilk önce eksik gördüğümüz bölgelere çalışmalar yapacağız. Transfer döneminin getirdiği değişiklikler mutlaka olacak. İlk etapta orta sahaya çalışmamız olacak. Galatasaray taraftarını heyecanlandıracak oyuncuları takımımıza katacağız. Aramızdan ayrılanlar olabilir, gidenler dönebilir. Bunlar futbolda var." sözleriyle gelecek için umutlu konuştu. 

Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün, oyunculara teklifler konusunda ise gelmiş resmi bir teklif bulunmadığını açıkladı. 

Cenk Ergün'ün açıklamalarının tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2022, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER