Cenk Ergün'den transfer ve istifa açıklaması!

Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün, Avusturya kampında transfer için açıklama yaptı.

Cenk Ergün'den transfer ve istifa açıklaması!

Galatasaray'ın sportif direktörü Cenk Ergün, Avusturya kampında transfer için konuştu.

"İSTİFA EDİYORSANIZ, ÇEKER GİDERSİNİZ"

Kendisi hakkında çıkan "istifa" haberlerini değerlendiren Ergün, "Asılsız bir haber çıktı, sonra onun devamı da geldi. İlk başta istifamı verip, başkanımızın kabul etmediği yönünde bir haber çıktı. İstifa nasıl bir müessesedir; İstifanızı veriyorsanız, çeker gidersiniz. Hem anlam olarak yanlış hem de gerçekleri yansıtmıyor. Öğleden sonra da istifamı verip, kamptan ayrıldığıma dair haber çıktı. Şu anda kamptayım, verilmiş olan görev doğrultusunda, takımımızla birlikteyiz. Takımımızı en iyi şekilde hazırlamak için buradayız." dedi.

"BU BİR GÖREV DAĞILIMIDIR"

Eskisi kadar transferin içinde olmadığını belirten sarı-kırmızılı idareci, "Bu bir görev dağılımıdır. Zamanları, anları değişebilir. Ben başından beri takıma yakın olarak hareket ediyorum. Dolayısıyla transfer görüşmeleri de devam ediyor. Şu an anlamıyla o kadar içinde değilim. Bu bir görev dağılımıdır." şeklinde konuştu. Cenk Ergün, bir basın mensubundan gelen soru sonrası bu durumun kendisini rahatsız etmediğini söyledi.

"KEREM - VAN AANHOLT KONUSU DOSTÇA KAPATILDI"

Cenk Ergün, antrenmanda Kerem Aktürkoğlu ile Patrick van Aanholt arasında yaşanan gerginlik hakkında ise "Futbol bir temas oyunu. Bir şekilde birilerinin canının acıdığı, diğerinin istemeden de olsa arkadaşına ya da rakibine zarar verebildiği anlar olabiliyor. Bu da bunlardan biriydi. Küçük bir temas. Ufak bir tansiyon artması. Arkadaşları araya girdi. Akşamında zaten oyuncularımız açıklamaları yaptı. Şu açıdan da bakabiliriz. Bir kere pozitif durum var çünkü hırs var. Bu bizim için önemli. Tabii bu hırsı da kontrollü tutabilmek lazım. Hepinizin bildiği, görüntülere yansıyanlardan gördüğünüz üzere çok ufak bir tansiyondu. Dostça bir şekilde de kapatıldı." değerlendirmesinde bulundu.

AYTAÇ KARA VE ÖMER BAYRAM'IN ANTRENMANDAKİ GÖRÜNTÜSÜ

Ergün, sarı-kırmızılı futbolcular Ömer Bayram ile Aytaç Kara'nın antrenmandaki görüntüsüyle ilgili de şunları söyledi:

"Şimdi birkaç saniyelik şeyi oradan cımbızlayıp aldığımız zaman nahoş görüntüler olarak görülmüş olabilir. Ama olayın tamamına bakmak lazım. Sonuçta futbol 90 dakikalık bir oyun. Oyuncu yorulduğu, dinlendiği ya da elini beline koyduğu zaman 'Bu koşmuyor, eli belinde mi duruyor.' diyeceğiz. Antrenmanlarımız da uzun sürüyor. İkisi de hem Galatasaray hem de Türk futboluna çok hizmet vermiş arkadaşlarımızdır. Onlar da kendilerinden istenileni, görev verildiği takdirde sonuna kadar yapabileceklerini göstermişlerdir. Bunu da sezon başı yoğun hazırlık kampının arasındaki istenmeyen küçük bir görüntü olarak alalım. Kendileri de bunun neye sebebiyet vereceğinin farkındalardır. Dolayısıyla bizim bir şey dememize gerek kalmadan gerekeni yaparlar."

"SÜREÇ DEVAM EDİYOR"

Cenk Ergün, transfer listelerinde yer alan Brezilyalı futbolcu Joao Pedro ile ilgili sürecin devam ettiğini belirterek, "Borsaya açık bir kulüp olduğumuzdan dolayı bunlar ikinci aşamalara geçildiği takdirde açıklanacak durumlardır. Ama sürecin devam ettiğini söyleyebilirim." diyerek sözlerini tamamladı.

​​​​​

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2022, 01:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER