Cimbom'un yeni transferi Fransa'da gündem oldu!

Galatasaray'ın Olimpik Marsilya'dan 1,5 yıllığına kiraladığı Kostas Mitroglou'nun transferi Fransız basınında da geniş yankı uyandırdı. Fransızlar, Yunan golcünün gidişini ekonomik açıdan ele aldı.

Cimbom'un yeni transferi Fransa'da gündem oldu!

Galatasaray'ın Olimpik Marsilya'dan 1,5 yıllığına kiraladığı Kostas Mitroglou'nun transferinin yankıları sürüyor.

30 yaşındaki Yunan golcünün Sarı Kırmızılılar'a gidişi, Fransız basınında da geniş yer buldu.

Ülkede yayım yapan haftalık spor dergisi Le10Sport'un internet sitesinde yayımlanan haberde Marsilya yönetimine ciddi eleştiriler getirildi.

Site, "Yunan golcünün gidişi, Marsilya taraftarlarınca hoş karşılansa da Olimpik Marsilya için uzun vadede oyuncunun maliyetini karşılaması kesin değil." ifadelerine yer verildi.

Oyuncunun 2017 yazında Benfica'dan 15 milyon euro'ya alındığını hatırlatan site, Mitroglou'nun 2020'ye kadar Cim Bom'da kalacak olmasının büyük sıkıntılara yol açacağı yorumunda bulundu.

Haberde oyuncunun Marsilya'ya geri döndüğünde yalnızca 1 yıllık sözleşmesinin kalacağı ve bu nedenle kulübün oyuncuyu satmak istese bile yüksek bir bonservis talep edemeyeceğini belirtti.

Öte yandan oyuncunun haklarının %50'sinin Benfica'nın elinde bulunması nedeniyle Marsilya'nın Mitroglou'ndan neredeyse hiç para kazanamayacağı vurgulandı. (Fanatik)

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 06:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER