Claudio Taffarel, beğendiği ve takip ettiği kaleciyi açıkladı!

Galatasaray ve Brezilya Milli Takımı'nın kaleci antrenörü Claudio Taffarel, bonservisi Sao Paulo'da bulunan ve sezonun 2. yarısında kiralık olarak Crystal Palace forması giyen Lucas Perri'yi yakından takip ettiğini söyledi.

Claudio Taffarel, beğendiği ve takip ettiği kaleciyi açıkladı!

Galatasaray'ın kaleci antrenörü Claudio Taffarel, Brezilya Milli Takımı ile Copa America hazırlıklarını yaptığı Teresopolis'te basın mensuplarının karşısına geçti.

Kalecilerin ayaklarını geliştirmesi gerektiğini vurgulayan Taffarel, "Kalecilerin oynaması lazım, oynamaya ihtiyacı var. Özellikle ayaklarını kullanmaları, ellerini kullanmalarından daha önemli. Günümüzde birçok teknik adam kalecilerin oyuna dahil olmasını istiyor. Bir takımda topun oyuna nasıl sokulduğu önemlidir. Biz çalıştırıcılar da kalecilerin ayaklarını geliştirmesinin önemini biliyoruz" dedi.

"LUCAS PERRI'Yİ TAKİP EDİYORUM"

İzlediği oyuncular sorulduğunda sezonun 2. yarısını Crystal Palace'ta kiralık olarak geçiren Lucas Perri'yi öne çıkaran antrenör, "Sao Paulo'daki Lucas Perri İngiltere'de Crystal Palace'a da gitti, 21 yaşındaki genç oyuncu için ciddi bir pazar var. Brezilya takımları tecrübeli kalecilere yatırım yapıyor, genç oyuncular şans bulamıyor. Brezilya'da kaleci konusunda hala eksik var. Kaleciler her durum için hazır olmalı. Ederson, ayağı harika olan bir kaleci. Kaleciler ayaklarını kullanarak gelişecek" diye konuştu.

Copa America, 15 Haziran ile 7 Temmuz tarihleri arasında Brezilya'da düzenlenecek. (Sporx)

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 02:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER