"Çok iyi çıktı, söyleyecek tek bir kelime bulamıyorum"

beIN Sports'ta yayınlanan "beIN Manşet" programının yorumcusu Mehmet Demirkol, sporun gündemini değerlendirdi.

"Çok iyi çıktı, söyleyecek tek bir kelime bulamıyorum"

Mehmet Demirkol'un değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde;

"Diagne işin içine girerse farklı olabilir"

"Galatasaray bu hafta Trabzonspor’a puan kaybeder ve Başakşehir kazanırsa fark iyice açılacak. Şampiyon olmuş takımlarla arasındaki fark 11’e çıkacak. Bu fark kapanır mı? Diagne işin içine girerse farklı olabilir. Belki bir standart yakalanır, o zaman tekrar konuşuruz. Takip edenlerin değil Başakşehir’in ne yapacağı önemli. Arkadan da bir baskı falan gelmiyor."

"Diagne ile o pozisyon iyi doldu, Mitroglou konusunda aynı düşüncede değilim"

"Galatasaray forvet pozisyonunu Diagne ile iyi doldurdu. Mitroglou için aynı düşüncede değilim. Marcao çok iyi çıktı. Söyleyecek tek bir kelime bulamıyorum. Luyindama da standardı olan, iyi bir oyuncu. Zamanla oturacaktır. İyi bir ikili bence. Önde Fernando da bir numara orta saha. Ndiaye, Feghouli, Belhanda, Onyekuru… 5 oyuncunun kendine bir oyun bulması lazım. İçeride, dışarıda nerede oynuyorsan. Her yerde uygulanabilir bir oyun lazım."

Yerli teşvik sistemi üzerine...

"Galatasaray’ın sorunu çizgiden çizgiye açılıp bir orta saha pas trafiği kuramamasıdır. Sergen Yalçın’ı da kutlamak lazım. Çok iyi bir analiz yapmış. Efecan’ı da kutlamak gerek. Yabancı sınırlaması falan diyoruz ama bir tane Efecan performansı izleyelim yeter. Bugünkü sistem doğru uygulanmalı. Bunun adı yerli teşvik sistemi. TFF’ye çok yakın gazeteciler bile yabancı serbest kalacak diye görüyoruz. Bunun adı yabancı kuralı değil. Yerli teşvik sistemi. 14 tane yabancı hakkın var, 15. oyuncuyu alamıyorsun. Yerli oyuncuları kullanmak bir kazanç oluyordu. Sistemi uygulamadan olmaz. Sistemi uygulamadan neden vazgeçiyorsun?"

"Uluslararası oyunculara ihtiyacımız var"

"Ozan Kabak flaş transferlerden birini yaptı. Şu anda rahat mı? Değil. Diken üstünde. Orada durmak yetmez. Yükseleceksin. Bayern’e gideceksin, İngiltere’ye gideceksin. Milli Takım’da hangi oyuncuyu istiyorsun? Galatasaray’da 11 tane yabancı varmış. Ne olmuş? Bir tane Ozan Kabak gibi oyuncu çıkar katkı yapar. Çokluk değil, kendisini ispat etmiş, sürekli çalışan bir oyunculara ihtiyaç var. Bu ülke böyle kurtulacak. Uluslararası rekabet önemli. Boş konuşmamak gerek. Yerli teşvik sistemini uygulamaya koyun. Daha uygulamadan neden kaldırmaya çalışıyorlar?"

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 02:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER