Daha büyük teklif, Çin FFP'sine takıldı!

Garry Rodrigues’i kadrosuna katmak için Galatasaray’a 10 milyon Euro'nun üzerinde bir teklif yapan Beijing Guoan, Çin’de geçerli olan Finansal Fair Play kurallarına takıldı, sarı-kırmızılı oyuncunun transferi yattı.

Daha büyük teklif, Çin FFP'sine takıldı!

Garry Rodrigues’i kadrosuna katmak için Galatasaray’a 10 milyon euronun üzerinde bir teklif yapan Beijing Guoan, Çin’de geçerli olan Finansal Fair Play kurallarına takıldı, sarı-kırmızılı oyuncunun transferi yattı.

Çin kulüpleri, 5.5 milyon euronun üzerinde bonservis ödeyerek yaptıkları transferlerde, oyuncunun kulübüne ödedikleri bonservis kadar bir parayı da altyapı gelişimi için ödemek zorunda... Çin Futbolu Gelişim Birimi’ne aktarılan bu paralar, burada toplanarak kulübün altyapılarında, genç futbolcular için kullanılıyor. Dolayısıyla Guoan, Rodrigues için 10 milyon euro öderse, 10 milyon euro da bu fona ekstra bir ödeme yapmak zorunda kalacak, transfer kendisine 20 milyon euroya patlayacaktı.

Takımdaki yabancı sayısı da Rodrigues transferiyle ilgili çekince yaratan ikinci faktör olarak öne çıktı. Jonathan Soriano’nun Al Hilal’e gidiyor olmasına karşın, o gittikten sonra da geride üç yabancı daha kalıyor ve bu isimlerin takımdan ayrılması beklenmiyor. Çin Süper Ligi’nde sahada üç yabancı olmasına izin veriliyor. Üç ismin tamamının ilk 11 oyuncusu olması nedeniyle, Rodrigues’in yedek kalma ihtimali bulunacağına dikkat çekilerek, kulübedeki bir oyuncuya bu kadar yatırım yapılması da risk olarak görüldü. (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 04:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER