Demirkol'dan Falcao'nun yedek başlaması hakkında dikkat çeken yorum! "Falcao ile ilgili endişe..."

beIN Sports yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Demirkol'dan Falcao'nun yedek başlaması hakkında dikkat çeken yorum! "Falcao ile ilgili endişe..."

Demirkol'un değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde...

"BU MAÇ, ANDONE'NİN MAÇI"

Andone'yi niye aldı Galatasaray? Bu maç kadar Andone'yi sahaya sürebileceğin iyi bir maç yok. Malatya, ülkedeki zor deplasmanlardan biri, Sergen hoca da iyi çalışıyor, iyi top oynuyorlar. Dün kendi standartlarının da altında gördüm Malatya'yı. Andone'yi bugün de oynatmasan, nasıl bir mesaj vermiş olacaksın? Andone'yi bu maçta oynatmayacaksın da, hangi maçta oynatacaksın? Andone de herhangi bir oyuncu değil.

"TERİM İSTEMEZSE DEĞİŞİKLİK OLMAZ"

11'i, değişiklikleri, oyunun ele alınışını, Fatih Terim kenarda değil diye Levent Şahin yapıyor mu diyoruz? Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi basın toplantısında Falcao'yu kendisinin çıkardığını söyledi. Resmi olarak hakkı yok ama bugünün teknolojisinde ulaşıyor, çok kolay. Dünkü oyunu, oyunda olmayan şeyleri, Fatih Terim yokmuş, Levent Şahin tek başına yapıyor olarak düşünüyorsak, Fatih Terim'i hiç tanımıyoruz demektir. Fatih Terim, her şeye karışır, mümkün değil. Sadece Levent Şahin üzerinden eleştiri yapmak, konuya biraz uzak kalmak anlamına geliyor. Fatih Terim ve ekibinin çok formda olmadığı kanaatindeyim. Fatih Terim'in kenarda olmadığında, aura eksikliği var deniyorsa, buna itiraz etmem. Fatih Terim orada dururken, etkiler herkesi. Rakibi, oyuncuyu, hakemi... Herkesi etkiler. O çıksın, o girsinler, Fatih Terim'in yetkisi dışında gerçekleşmez.

"POZİSYON PENALTIYDI"

Gol atmayan santrfor, meyve vermeyen ağaç gibidir. Andone için, "gol atmayan santrfor olur mu kardeşim?"i kabul ederim ama oynadığı oyunun kötü olduğunu kabul edemem. Neredeyse de bir penaltı aldı. Pozisyon penaltı ama vermek kolay değil. İlla düşmesi mi lazım penaltı olması için? Hayır, değil. Salah örneği var. VAR'ın müdahale etmesi lazım. Ama şunu biliyorum ve hak veriyorum, bunu verse ortalık yangın yerine düşer. Hakem bunu düşünmeli mi? Biz hakemleri bunları düşünmeye mecbur bırakıyoruz. Gole kitlenmiş, sportmenlik açısından tebrik etmek gerekir.

"TUDOR'UN TAKIMI ATARDI"

Tudor'un takımını düşün. O takım olsa, golden sonraki 10 dakikayı birkaç golle değerlendirebilirdi. Geçen seneki takım da bunu yapabilirdi. Bu seneki takım daha yeni oluyor. 2. yarıda Lemina'nın vuramadığı ve Babel'in önüne düşen bir top var. Orada topla kalenin içine girersin.

"NZONZI, FERNANDO'NUN KÖTÜSÜ"

Nzonzi kötü mü oynadı? Ben beğendim. Seri kötü mü oynadı? Ömer Bayram kötü mü oynadı? Neden Galatasaray orta sahası oyuna hakim olamadı? Nzonzi zaman zaman savunmanın arasına girerek oynuyor ki o pozisyon öyle oynar. Galatasaray'ın kanat oyuncuları yavaş değil ama uçurtma da değil. Oyun merkezini geride tutup, kanat koşturmak 2 sene önceki kadar kolay değil. Oyun merkezini ileri taşımak zorundasın. Nzonzi'nin ağırlıklı merkezinin orta saha olması lazım. Fernando'nun iyisi olması lazım, şu anda Fernando'nun kötüsü. Kötü oynuyor demiyorum, Fernando'nun yaptığı işi, şu anda onun kadar iyi yapamıyor diyorum. Nzonzi topu aldığında Seri'yi hiç 10 metre uzakta görmedim, hep 4 metredeydim. Nereye atacaksın bu topu? Fernando topu aldığında 30 metreye atıyordu. Ben oyuncularla ilgili sorun görmüyorum, oyunla ilgili problem var ama. Fatih Terim pragmatist bir teknik direktördür, hızlı davranır ama şu anda çözülmüş gibi durmuyor. Brugge senden iyi takım değil ama %100 hazır. Belhanda bu kadroyla çok iyi yapacak.

"ÖMER, ORTADA İYİYDİ AMA SOL BEKTE..."

Ömer Bayram sol açık da oynar. Orta sahada dün çok beğendim ama sol bekliği vasat. Kullanışlı bir oyuncu, güvenli oynuyor. Son 10 dakikada Malatya'nın oyunu ele almasında, onun düşmesinin de payı var.

"BU PARAYA BU KADAR OLUR"

Şampiyon olmuş takımları ele alalım, hangi stoper ikilisi daha iyi? Bu oyuncuların hepsi kötü oyuncular mı? Bunun sebeni 3 takımın da orta sahasını tam oturtamaması. Fenerbahçe 2. yarıda standart orta sahasını sahaya koyunca, savunmada problem görmedik. Bunlar bütün. Galatasaray'ın omurgası, geçen sezonun 2. yarısında birbirini çok iyi tamamladı. Beğenmediğim Diagne bile, Galatasaray'ın orta sahasını çok rahatlattı. Belhanda, Feghouli geriden çok top almak zorunda kalmadı. Orta sahayı oturtmadan, stoper beğendiremezsin, mümkün değil. Bunlar birbiriyle bağlantılı işler. Luyindama - Marcao olağanüstüdür demiyorum ama bu paralara bu kadar olur, kimi alacaksın? Geçen sene bu zamanlarda, Ozan Kabak ne biçim stoper kardeşim, 3 tane penaltı yaptırılır mı tartışması var mıydı?

"FALCAO İÇİN ZEMİNDEN KORKULDU"

Falcao için zeminle ilgili bir endişe vardı herhalde. Plaj futbolu gibiydi. Falcao tabii ki sahada olsun da, Andone ne zaman oynayacak? Falcao ile Andone'nin birlikte oynaması gibi bir yöntem de var. Falcao geldi diye, maç yokken tribüne 40 bin kişi gitti. Teknik direktör ile taraftar aynı değil, farklı hesaplar var ama derbiye saklandı diye bakmayın, 6 gün sonrasına adam saklanır mı?

"SERI DÜN KÖTÜ DEĞİLDİ"

Lemina ve Seri'nin sabit oyuncular olduğunu düşünmüyorum. Seri dün kötü oynadı diyemem, sahanın iyilerinden biriydi ama çok daha fazlası var. Toptan hızlı olamazsın, topu çevirsen yeter.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER