Demirkol'dan Galatasaraylı o isimlere övgü: ''Dinamizmleri karşısında çöktü!''

Fanatik Gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın deplasmanda Göztepe'yi 3-1 mağlup ettiği karşılaşmayı değerlendirdi.

Demirkol'dan Galatasaraylı o isimlere övgü: ''Dinamizmleri karşısında çöktü!''

Diabate’nin olağanüstü golü sonrası Ünal Karaman muhtemelen planının artık çok daha iyi çalışacağını düşünmüştür. Hızlı kontrataklarla zaten takım boyu uzayacak Galatasaray’ı zor duruma sokacaktı. Kaleci İrfan Can’dan başlayarak hızla çıkmak istediler. Ve seferinde yakalandılar. İşler istediği gibi gitmedi. İki nedenle: 1- Savunma merkezindeki eksikler ve ağırlık, Kerem ile Halil’in dinamizm ve hareketliliği karşısında çöktü. 2- Galatasaray’da Emre Kılınç, Taylan ve Gedson bağlantıyı çok iyi oluşturup oyunu kurarken rakibe sayısal üstünlük sağladılar. İyi yayıldılar ve Göztepe baskıyı yapacak şans dahi bulmadı. Orta sahadaki pas istasyonu sayısı baskıya gelenlerden en az 2 kişi fazlaydı.

Kerem için mükemmel bir akşam

Böyle olunca takım boyu uzayan Göztepe, topa ve oyuna hakim olan Galatasaray oldu. Bir büyük takımdan puan almak istiyorsanız 2 ve 3. Bölgesinde mutlak rakipten kalabalık olmalısınız. Göztepe 2’de hep eksik kaldı. Bu durumda pozisyon üstünlüğü Galatasaray için kaçınılmazdı. İlk yarıda fark daha büyük olabilirdi. İkinci yarıya Ünal Karaman Ndiaye - Esiti değişikliği ile orta saha merkezinde sayısal eşitlik sağlayarak başladı. Bu Galatasaray hakimiyetini kesmedi ama daha zor 3’e geçmeye başladılar. Göztepe oyunu alamadı, hızlı da çıkamadı. Ünal Karaman planını geçtiğimiz haftanın Galatasaray’ına göre yapmıştı. Onu değişikliği beklemeye iten de erken gelen güzel gol oldu. Bir anlamda tuzağı bu oldu. Kerem için mükemmel bir akşamdı. Penaltı dahil ince vuruşlarla zor bir kaleciyi 3 kez geçti. İrfan Can’ın sahanın iyilerinden biri oluşu da Galatasaray’ın üstünlüğünü anlatıyor sanırım.

Mehmet Demirkol / Fanatik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER