Demirkol'dan o isme övgü! "Penaltıyı aldı, golünü attı, maçın yıldızı tartışmasız o"

Fanatik gazetesi yazarlarından Mehmet Demirkol, Kayserispor - Galatasaray karşılaşmasını değerlendirdi.

Demirkol'dan o isme övgü! "Penaltıyı aldı, golünü attı, maçın yıldızı tartışmasız o"

Kayseri’nin kalabalık savunması tıpkı Konyaspor gibi Galatasaray için geçilmesi zor bir ekipti. Kayseri ayrıca Adebayor’u pivot olarak iyi kullanıyor, Mensah’la hızlı çıkıyor ve Henrique’yle tehdit oluşturuyordu. Galatasaray ise kadrosu kadar oynadı. Topu daha hızlı çevirmeyi bir haftada başaramayabilirsiniz ancak daha geniş alanda hücum etmek bu kadroyla zor olmasa gerek. Bunlar hiç yoktu. Karaman 2. yarıda topa sahip olmaya ve kalabalık şekilde ileri taşımaya karar verdi. Böyle olunca Babel’i santrfora taşıyan konuk ekip açık alanlar buldu. Kırmızı kartlar Adebayor’un yorulmasına rağmen sahada kalması ve Djedje’nin oyundan alınıp orta sahayı boşaltma hameleri geldi. Galatasaray tüm bu avantajlara rağmen yine oyununu geliştiremedi, çizgiye inemedi. 9 kişiye karşı (her ne kadar faul olduğunu düşünsem de) gol yedi. Anlayacağınız Adem çok şeyi kurtardı.

Gecenin sorusu

Galatasaray savunması hiç yoktan korkunç hatalar yapmaya devam ediyor. Bu bir kalite sorunu mu? Yoksa sadece performansla mı ilgili? Ben Fatih Terim’in tam olarak ipleri ele alamadığını düşünüyorum.

Maçın starı

Galatasaray’ın en zihni açık, en konsantrasyonu sağlam oyuncusu Babel’di. Oyundaki bütün sorunlar yokmuş gibi top ona her geldiğinde maksimumunu yaptı. Penaltıyı aldı. Golünü attı. Maçın yıldızı tartışmasız o. Tabii Adem’i de unutmamak lazım.

Maçın olayı

Kuşkusuz 4 kırmızı kart. Eğer ligin kart standardı buysa kırmızı kart olmayan maç olmaz. Sınırdaki her pozisyon kart olarak değerlendirildi. Eğer MHK bunu vaat ediyorsa 2 hafta sonunda fikir değişti demektir. Çünkü oynanan 18 maçta durum buydu.

Kısa mesaj

8 kişiye karşı galibiyet gelmeseydi kayıp 3 puanın ötesinde bir moral çöküntü olabilirdi. Adem, Galatasaray açısından büyük bir felaketi önledi. Önemi büyük.

Mehmet Demirkol / Fanatik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER