Demirkol derbi öncesi Galatasaraylı yıldıza dikkat çekti! "Her şeyi değiştirebilir"

beIN Sports yorumcusu Mehmet Demirkol, beIN Manşet programında Cumartesi günü oynanacak derbiyle ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Demirkol derbi öncesi Galatasaraylı yıldıza dikkat çekti! "Her şeyi değiştirebilir"

İşte Demirkol'un sözleri...

"PLAN VE PROGRAM BELİRLER"

Bu oyunun sonucunu motivasyon belirlemez. Plan, program ve minimum hata belirler. Motivasyon için takımların yüzde yüz hazır olması gerekir. Galatasaray ve Fenerbahçe’de şu anda yapılması gereken işler var.

"HÜCUMDA PASTA BİRİNCİ"

Galatasaray'ın çok negatif gözüken bir konusu var. Sahipsiz top kazanmalarda ligin 15.'si, ikili mücadelede ise 16.'sı. Halbuki takım başka bir şey vadediyor. Hücum bölgesinde pas isabetinde ise ligin birincisi. Bu yüzden bunlar çok negatif yazmaz, oyun tarzını yansıtır biraz.

"FALCAO HER ŞEYİ DEĞİŞTİREBİLİR"

Falcao'nun dahil olmasıyla standardın yükselmesi bekleniyor. Galatasaray hücum bölgesinde iyi top yapıyor ama ceza alanında topla buluşma bunun karşılığı değil. Falcao herkesi değiştirecek diye bakabilirsin. Babel tek başına oynuyor ama Feghouli ve Belhanda'da bir ilerleme bekleyebilirsin.

"4-4-2 OYNANABİLİR"

Falcao - Andone ikilisi ihtimalinin olacağını düşünüyorum. Onyekuru gibi hızlı oyuncu olunca tek santrforla oynamak mantıklıyken, Babel ve Falcao gibi ayağa isteyen oyuncularla 4-4-2 oynanabilir. Nagatomo ile Mariano, bütün alanı kat edecek formda mı? O 4-4-2'yi oynayabilir Galatasaray. Eboue ile Riera'nın yaptığı gibi, 3'lünün kanatları gibi oynamalılar. Nagatomo ciğer sönmesi öncesindeki oyuncu değil.

"NZONZI'Yİ BEĞENİYORUM"

Gustavo'nun da Nzonzi'nin de farklı özellikleri var ama ben Nzonzi'yi daha çok beğeniyorum.

"EMRE MOR HAYAL ETTİRİYOR"

Fenerbahçe'nin kanatlarına ve rollerine baktığımda, Emre Mor'un hızı ve yapabildiklerine baktığımızda otomatik tercih olabilir ama hayal bu. Sahaya koyduğunda bir şey olmuyor. Emre'yi milli takım idmanında görmüştüm, herkes futbolcu, o başka bir şey. Uçuyordu adam ama oynamıyor, Fatih Terim oynatmıyor. Hayal ettirdikleri sahaya yansımıyor. Ben Ozan olsam ama tedirgin olurum Emre Mor karşısında. 1-2 pozisyon sonra olmuyor deyip rahatlayabilirim de.

"LEMINA DEĞİL SERI"

Nzonzi ve Belhanda'yı koyuyorsan, Lemina değil de Seri oynar. Seri'de de şu var, hala olduğu oyuncuyu gösteremedi, forma ağır geldi. Düzelir, düzelmeyecek diye bir durum yok ama daha fazlası var. Seri'den beklenti topu aldığında yüzünü dönmesi, o geri dönmeyi tercih ediyor.

"BELHANDA İÇ SAHADA LAZIM"

Belhanda maskeden ne kadar etkilenecek bilinmez ama Belhanda lazım, iç sahada lazım. Beğenmeyeni çok biliyorum, bazen de hiç görünmüyor ama bir anda işi değiştirebilecek oyuncu. Feghouli onu yapmıyor, Belhanda olunca Feghouli de yükseliyor. Kendi evinde baskı yapıyorsan, Falcao gibi bir santrforun varsa, Belhanda iş yapar.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER