Demirkol, Galatasaray'ın 4 oyuncusuna dikkat çekti! "Maçın kilit oyuncuları kim olur"

Fanatik gazetesi yazarlarından Mehmet Demirkol, Galatasaray - Başakşehir mücadelesi öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Demirkol, Galatasaray'ın 4 oyuncusuna dikkat çekti! "Maçın kilit oyuncuları kim olur"

*Bugün şampiyonluk yarışında bir final var: Galatasaray-Başakşehir... Size göre kim kazanmaya daha yakın? 

 ‘Başakşehir son durumunu bu maçta da değiştiremez’ 

Galatasaray şampiyonluk adayım biliyorsunuz, bir kaç haftadır. Halâ aynı fikirdeyim! Galatasaraylı oyuncularda, teknik heyette, seyircide yararlı bir stres görüyorum! İsteğin ötesinde, insanı ileri iten bir hırs, bir duygu bu. Başakşehir’de ise tam tersi bir stres var, yılgınlık var.

“İlk yarı kadromda Visca, İrfan Can, Emre, Epureanu , Mert vardı. Üzerine transferler yapıldı ve bu sonuca gelindi...” 

İlk yarı karmasını çıkartırken kadroma Visca, İrfan Can, Emre, Epureanu, Mert’i koymuştum. 5-6 oyuncu vardı Başakşehir’den. Bu kadronun üzerine transferler yapıldı. Buna karşın şu an birçok oyuncu yarıştan kopmuş gibi. Belki de bu düşüşün nedeni transferler! Fiziksel problemleri yok çünkü. Başakşehir, bütün istatistiklerde aynı durumda. Pas yüzdesi, ikili mücadele kazanma vs. Sadece şutları gole çevirme yüzdesinde düşüş var. Yüzde 15’lerden yüzde 6’lara gelmişler. Avcı, bu istatistiklere aldanıp 6 hafta bekleyerek hata yaptı. Elinde Demba Ba, Adebayor, Elia, Bajic, Arda varken; takımın halen sadece Edin’e bakıyor olmasının nedeni de bu stres. Başakşehir’in bu durumu, bu maçta da değiştirebileceğini düşünmüyorum. Abdullah hoca bunu yapabilirse, büyük iş başarır. Robinho, Erol hocanın da dediği gibi solda ya da santrfor arkasında yararlanılabilecek bir oyuncu. Onu iki stoperin kucağına verdiğinizde, aynı verimi alamazsınız.

Bir de Fatih Terim faktörü var. Hasan Şaş, Abdurrahim Albayrak, 50 bin kişi var, hakemi baskı altına alacak. Saat 21:00’de bu şehirde ya ortalık yıkılacak, ya da hiç ses çıkmayacak. Dolayısıyla Galatasaray her açıdan daha avantajlı. 

*Maçın kilit oyuncuları kim olur?

Diagne, Feghouli, Onyekuru ve Belhanda... Yani Galatasaray’ın ön dörtlüsü olur. Başakşehir’de ise Visca’ya bir yardımcı bulmak lazım. O yardımcı kim olacak, bilmiyorum. 

Mehmet Demirkol / Fanatik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER