Demirkol, Galatasaray'ın gözdesini değerlendirdi! "Galatasaray'ı bir üst seviyeye çıkarabilir"

beIN Sports yorumcusu Mehmet Demirkol, sporun gündemini "beIN Manşet" programında değerlendirdi.

Demirkol, Galatasaray'ın gözdesini değerlendirdi! "Galatasaray'ı bir üst seviyeye çıkarabilir"

Mehmet Demirkol'un Galatasaray ile ilgili yorumlarından öne çıkanlar şöyle:

"GALATASARAY'I BİR ÜST SEVİYEYE ÇIKARABİLİR"

"Alan’ı Avrupa’da çok takip edemedik. Çin’de de takip edenlerden sorduk, öğrendik. Galatasaray’ın çok iyi izlediği, sistemine uygun oyuncu olduğu gerekçesiyle tercih edildiği söylendi. Eğer uygunsa, bekledikleri gibi olursa Galatasaray’ı bir üst seviyeye çıkarabilir. Ancak halen net bir pivot, önde oynayan santrafor klasmanına girip girmediği konusunda şüphelerim var. Fatih Terim, ‘Bir Gomis’e ihtiyacım yok’ diyebilir ya da Alan'ın yanına başka birini de isteyebilir."

"HOCANIN BELHANDA'YI NASIL KULLANMAK İSTEDİĞİ ÖNEMLİ"

"Belhanda’nın oynadığı maçlarda Galatasaray 2.1 puan toplamış. Olmadığı maçlarda 1.3 puan topluyor. Belhanda’nın olduğu maçlarda 2.5 gol atıyor, olmadığı maçlarda 1.3 gol atıyor. Bu her şeyi anlatır mı? Anlatmaz ama bu bir veridir. Hocanın Belhanda’yı nasıl kullanmak istediği önemli. İstatistikler enteresan gelebilir. Durum bu. Tek bir istatistikten bir şey çıkmaz fakat doğru yolu bulmak için de istatistikleri çoğaltmak gerekir.

"MUSLERA GİDER, FERNANDO GİTMEZ"

"Muslera gider, Fernando gitmez. 'Muslera zaman zaman yanlış çıkışlar yapıyor. Yan toplarda kötü. Ne acayip penaltılar yaptırdın' gibi şeyleri bu sezon söyleyebilirsin ama Fernando Reges için öyle bir şey söyleyemezsin. Muslera önemsiz demiyorum. Bu Fernando’nun önemini gösteriyor. 20 milyon Euro'ya PSG'ye gidebilir. Ama 6-7 olmaz."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 00:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER