Deniz Çoban'dan penaltı yorumu! ''Gustavo’nun hareketi...''

Eski hakemlerden Fanatik Gazetesi yazarı Deniz Çoban, 0-0 biten Galatasaray-Fenerbahçe derbisini değerlendirdi.

Deniz Çoban'dan penaltı yorumu! ''Gustavo’nun hareketi...''

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında dün akşam oynanan maç öncesi ortam çok gerilmişti. Herkes yanan ateşe odun atıyordu. Gergin geçmesi gereken bir maç, aksine çok dostane ve sakin bir ortamda oynandı. Sahadaki futbolcular sadece futbol oynamaya odaklanmıştı. Her iki teknik kulübe sadece takımıyla ilgilendi. Seyircilerin sahaya bir müdahalesi olmadı. Dolayısıyla hakem ekibini zorlayan bir dış etken olmadı.

Çok dikkatliydiler

Bu yaptığım tespitle hakem ekibinin başarısını küçümsemek niyetinde değilim. Bu tarz maçları daha önce çok izledik. Bir yanlış düdük, bir yanlış karar; ortamı germeye yeterdi. Hakem ekibi ilk dakikadan itibaren çok dikkatliydiler. Bir dakika dahi oyun kontrolünü elden bırakmadılar ve son düdüğü çaldıklarında çok büyük bir iş başarmışlardı. Her yönüyle takdiri hak eden bir yönetimdi.

Kritik kararlar doğru

En kritik an 54. dakikaydı. Lemina’ya Gustavo’nun hareketi penaltıyı gerektiriyordu ancak Çakır ‘devam’ demişti. VAR devreye girdi. Çakır, pozisyonu kenarda tekrar izledi. Penaltıdan önce Babel’in topu elle kontrol ettiği tespit edilince, maç doğru bir şekilde ‘el’ kararıyla başladı. Çakır, önemli bir kart hatası yapmadı. Emre, Marcao ve Mariano’nun sarı kartları doğruydu. Falcao’nun golünün ofsayt gerekçesiyle iptali de yerindeydi. Tarık Ongun, pozisyonu VAR’a bırakmadan kendisi doğru olarak tespit etti.

Deniz Çoban / Fanatik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER