Dev derbi için Japonya'dan rekor başvuru! En büyük istekleri...

Galatasaray - Beşiktaş derbisi öncesi Japonlar harekete geçti. Türkiye'deki Japon gazeteci Tomoe Tsuchiya, TGRT Haber'den Sabri Ugan'a konuştu.

Dev derbi için Japonya'dan rekor başvuru! En büyük istekleri...

Japon gazeteci Tomoe Tsuchiya, TGRT HABER Spor Müdürü Sabri Ugan'ın sunduğu Maç Yeni Başlıyor programında, Beşiktaş ve Kagawa ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Tomoe Tsuchiya, Galatasaray-Beşiktaş derbisi için 2 bin Japon'un Passolig başvurusu yaptığını açıkladı. İşte Japon gazetecinin açıklamaları...

Japonya'da Nagatamo'dan dolayı Galatasaray, Kagawa'dan dolayı da Beşiktaş tanınıyor. 2002 Dünya Kupası'ndan ötürü de Türk Milli Takımı iyi biliniyor.

Geçen gün duydum, Japonya'dan 2 bin kişi Passolig kartı almak için başvurmuş. Galatasaray-Beşiktaş maçı için çok heyecanlılar. Nagatomocular ve Kagawacılar karşı karşıya gelecek. Türkiye Ligi, Japonya'da canlı yayınlanıyor. Biz Japonlar istiyoruz ki mayıstaki maça kadar Galatasaray ve Beşiktaş yenilmesin, o maç heyecanlı geçsin.

Japon futbolcular genelde Almanya'da oynuyor. Japon taraftarlar da oraya gidiyor. Almanlar Japonlar gibi disiplinli. Orada sakinler. Ama Türkiye'ye gelince çok şaşırıyorlar. Çok heyecan yaşıyorlar. Mesela Antalyaspor maçında Galatasaray 4-0, 5-0 öne geçiyor ama en küçük hatada taraftarlar yine kızıyor, küfür ediyor. Buna Japonlar çok şaşırıyorlar. Anlamıyorlar. Ben 18 yıldır Türkiye'deyim. Bana normal geliyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 02:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER