"Devre arası sihirli değnek gibi duruyor, alınacak ya da kiralanacak oyuncular..."

Sabah Gazetesi Spor Yazarı Levent Tüzemen, futbolun gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

"Devre arası sihirli değnek gibi duruyor, alınacak ya da kiralanacak oyuncular..."

İşte Tüzemen'in değerlendirmelerinden öne çıkanlar:

*Beşiktaş, Galatasaray'ı yenerek yarışta 'Varım' dedi. Galatasaray ise hâlâ krizde ve kendine gelemedi. Lider Başakşehir, sürpriz bir şekilde Sivas'a mağlup oldu. Trabzon, kazanmaya devam ediyor. Genel bir değerlendirme yaparsak bu gidişatı nasıl görüyorsunuz?

Başakşehir'in en büyük avantajı Avrupa'da oynamamasıdır. Devre arası 3 Büyükler için sihirli değnek gibi duruyor. Alınacak ya da kiralanacak oyuncular takımlara nasıl bir güç katacak merak konusu. Trabzonspor da ligin ikinci yarısına Başakşehir maçıyla başlayacak. Kazanırlarsa zirve konusunda havaya girerler.

*Haftaya VAR kararları damga vurdu. Merkez Hakem Kurulu'nun istifasını isteyenler çoğunlukta. TFF sessiz... Ne olacak, ne olmalı?

F.Bahçe-Kasımpaşa maçında penaltı sonrası VAR ile hakemin görüşmesinden akıllara zarar bir karar çıktı. Bir fotoğraf var... Hakem, VAR kamerasının başına geliyor. Solunda Mustafa Denizli, sağında Koeman… Ekranda da penaltı atışı görünüyor. Diagne topa vurmadan, Edouk sahaya giriyor, arkasından da F.Bahçeli futbolcular ceza alanına dalıyor. Yani fotoğraf 'Penaltı tekrar edilmeli' diye bağırıyor. Aydınus ile Uğurlu, önce konuşarak sonra VAR'a bakarak kural ihlalini göremiyorlar. Endirekt vuruş kararı veriyorlar. Federasyon bu fotoğrafa bakmalı ve adil bir karar vermeli. VAR mı suçlu, VAR'ı kullananlar mı suçlu, VAR'ın yardımına rağmen ihlal kuralını bilmeyenler mi suçlu?

Levent Tüzemen / Sabah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER