"Diagne çok önemli bir transfer, bir santraforun ne kadar etkili olabileceğini..."

Teknik direktör İrfan Buz, Radyospor’da yayınlanan "Gün Ortası" programında sporun gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

"Diagne çok önemli bir transfer, bir santraforun ne kadar etkili olabileceğini..."

İrfan Buz, Galatasaray’ın Trabzonspor karşısında 3 puanı hak ettiğini söyledi.

İrfan Buz’un değerlendirmeleri şu şekilde;

“Galatasaray haklı bir galibiyet aldı”

Her iki takımı da kutlamak gerekiyor. Galatasaray ilk 20-25 dakikada etkiliydi. Seyir zevki yüksek bir maçtı. Galatasaray haklı bir galibiyet aldı. Oyunun futbolseverleri tatmin ettiğini düşünüyorum.

“Trabzonspor’un 1-1’i yakalaması seyir zevkini yükseltti”

Galatasaray maçı çok istedi. Başakşehir’in kaybından sonra Galatasaray kayıp yaşamak istemedi. Belhanda, Feghouli, Diagne, Nagatomo, gibi isimlerin katkısı önemliydi. Baskı yapma açısından da Galatasaray iyi bir maç çıkardı. Trabzonspor’un 1-1’i yakalaması da seyir zevkinin yükselmesine neden oldu.

“Diagne çok önemli bir transfer”

Diagne penaltıdan da olsa gol attı. 17 maçta 20 gol atmıştı. Bir santrforun ne kadar etkili olabileceğini gösteriyor. Çok önemli bir transfer olarak görüyorum. Belhanda’nın da performansını yükseltmesi kendisi ve Galatasaray açısından önemli. Bu performansı devam ettirmeli.

“VAR sistemi zamanla oturacaktır”

Hakem konusu çok tartışılıyor. Tabi ki performans da belirleyici olabilir. Hakem konusunu çok konuşmayı sevmiyorum. VAR sistemi ise hakkaniyet açısından önemli bir sistem. Yanlışların ortadan kalkacağını ve sistemin zamanla oturacağını düşünüyorum. Almanya’da da aynı sıkıntılar yaşandı. Zamanla bunun aşılabileceğini düşünüyorum.  VAR sistemi, hakkaniyetin yakalanması açısından çok önemli.   (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 01:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER