"Diagne'den tekne arkadaşı olmaz"

Sabah gazetesi yazarlarından Bülent Timurlenk, Galatasaray'ın Senegalli golcüsü Diagne ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"Diagne'den tekne arkadaşı olmaz"

*Diagne hemen her gün sosyal medyadaki taşkınlıklarıyla konuşuluyor. Önce Galatasaray adını sildi, sonra tekrar koysa da bu kez de Çin bayrağıyla kafaları karıştırdı. Sizce Galatasaray yönetimi, biraz zarar etme pahasına da olsa Diagne'den kurtulmalı mı?

11 yaşındaki oğlum bile sosyal medyayı Diagne'den daha mantıklı kullanıyor. Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak bir takımın santrforu kariyerini sosyal medya üzerinden yönetecekse vay o futbolcunun haline… Profesyonel futbolculuk çocuk oyuncağı değil. Galatasaray armasını kaldır, tekrar koy, taraftarla tartış… Takımı şampiyon olmuş, az ya da çok bir katkısı var. Bir kenara çekilip tatil yapmak yerine Diagne sanal dünyada kendini yıpratmaya devam ediyor. Elbette genç nesille birlikte taraftarlık anlayışı da değişmiş durumda. 6 ay önce gelmiş bir santrfora sabahtan akşama kadar, "Sen git" mesajı atıyorlar. Galatasaray ödediği 13 milyon Euro'nun üzerinde bir teklif alır mı bilemem ama bildiğim bir şey var, Diagne benim arkadaşım olsa ben böyle adamla tekne yolculuğuna çıkmam. Bilirsiniz, iyi ve sıkı dostlar gerektirir tekne yolculukları. Florya'yı da bir tekne olarak düşünün. Geminin kaptanı Terim, bence yeni sezonda Diagne'yi iskelede bırakır.

Bülent Timurlenk / Sabah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER