Diagne için Josef'in menajeri Çin şansını açtı!

Josef'i Galatasaray'a öneren menajer Carlos Leite sayesinde Mbaye Diagne için Çin yolu açıldı.

Diagne için Josef'in menajeri Çin şansını açtı!

Önceki gün İstanbul’a gelen ve Suudi Arabistan futbolunda yaşanmaya başlanan daralma yüzünden Fenerbahçe’nin sezon başında Al Ahli’ye gönderdiği Josef’i öneren menajer Carlos Leite’den sürpriz bir teklif gelmişti.

Shabab’la Diagne görüşmelerine devam eden Galatasaray’a, ''Eğer sonuç alamazsanız Diagne’yi Çin’e pazarlayabilirim. Bağlantılarım var'' demişti. Albayrak’ın, ''Her türlü teklife açığız'' demesi üzerine Leite, Talisca’yı da götürdüğü Guangzhou ile diğer bir oyuncusunun forma giydiği Pekin takımlarıyla görüşme gerçekleştirdi.

İki takımın da Diagne’ye ilgi göstermesi üzerine ilk görüşme trafiği gerçekleşti. Guangzhou’nun teknik direktörü ile Diagne’nin menajerinin İtalyan olması ve Senegalli golcünün İtalyanca bilmesi iki taraf için avantaj olarak öne çıkmış durumda.

''Gomis'in yaptığını yaparsan...''

2.3 milyon Euro olan maaşının 3 milyon Euro’ya yükseltilmesini isteyen fakat olumsuz cevap alan Mbaye Diagne, Fatih Terim’i aradı ve kendisiyle çalışıp çalışmak istemediğini sordu.

Fatih Terim’in Senegalli oyuncuya, ''Seninle çalışmak istemesem 6 ay önce alınman için rapor vermezdim. Ama Gomis’in bize yaptığını yaparsan, sana olan sevgim azalır'' dedi.

Bunun yapacağı son üst düzey sözleşme olduğunu düşünen Diagne, ise bu konuşma sonrasında 5 milyon Euro istediği Shabab’a menajeri aracılığıyla mesaj göndererek 4.5 milyon Euro’dan 4 yıllık sözleşme imzalamaya hazır olduğunu söyledi. (Fotospor)

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2019, 01:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER