''Diagne ile yurt dışından gelecek golcü arasındaki en büyük fark...''

Spor yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın yeni golcüsü Mbaye Diagne transferine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

''Diagne ile yurt dışından gelecek golcü arasındaki en büyük fark...''

Kasımpaşa ile kıran kırana geçen pazarlıklar sonrası alınan Senegalli forvet Mbaye Diagne, 2000 yazında 16 milyon dolara Porto’dan gelen Mario Jardel’den sonra sarı-kırmızılı kulübün en pahalı transferi oldu.

Yılan hikâyesine dönen Galatasaray'ın forvet transferi mutlu sonla bitti ve Süper Lig'in gol kralı Mbaye Diagne artık sarı-kırmızılı formayı giyecek. Sabah Gazetesi spor yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın Mbaye Diagne transferini yorumladı.

İşte Tüzemen'in Diagne değerlendirmesi:

-Mbaye Diagne'ye 10+3 milyon Euro verilir mi?

"Süper Lig'de Kasımpaşa forması ile 17 maçta 20 gol atan Diagne, Galatasaray'ın gol sıkıntılarını kökünden çözer. Senegalli golcü, Galatasaray'da kanatlardan fazlasıyla gol ortaları alır. Diagne, sadece vuruş özellikleri olan bir oyuncu değil, yüksek toplara müthiş bir kafa vurma kalitesine sahip. İyi golcüler pahalı olur. Diagne, bu ligi iyi tanıyor. Rakip savunma oyuncularının zafiyetlerini de iyi biliyor. Avrupa'dan alınacak iyi ve kaliteli golcülerin de bonservisleri çok yüksek. Diagne ile yurt dışından gelecek golcünün arasındaki en büyük fark, uyum sorunudur. Diagne, İstanbul'da yaşamaya alıştığı için Galatasaray'da uyum problemi çekmez." (Sabah)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeki Topal
Zeki Topal - 4 yıl Önce

İnşAllah 2, UEFA kupasını getirir

SIRADAKİ HABER