"Diagne, Skrtel ve Serdar ikilisi ile gireceği mücadeleleri kazanırsa..."

Sabah’ın usta yazarı Levent Tüzemen, F.Bahçe ile Galatasaray arasındaki dev maç öncesi iki ezeli rakibi mercek altına aldı.

"Diagne, Skrtel ve Serdar ikilisi ile gireceği mücadeleleri kazanırsa..."

Belhanda ve Ndiaye ikilisi başta sarı-kırmızılı futbolcular, rakibin sert faullerine karşılık vermezlerse oyunun hâkimi Galatasaray olur. Cimbom, gol yemediği sürece paniğe Fenerbahçe girer

SORULAR
1- Ersun Yanal ve Fatih Terim'den nasıl bir taktik bekliyorsunuz?
2- İki takımdan öne çıkan isimler kimler olur?
3- Siz muhtemel 11'leri nasıl yaparsınız?

1- Ersun Hoca, Galatasaray'ı durdurmak adına, darbeli bir oyunu tercih edecektir. Çünkü Galatasaraylı oyuncular, sert markajdan hoşlanmıyorlar. Ayrıca F.Bahçe kendi sahasında kalabalık bir savunma yapıp Galatasaray'ın üzerine gelmesini bekleyecek ve golü bulmak için hızlı hücumları kollayacak. Fatih Terim'in birinci tercihi oyuncuların sakin kalmasını sağlamak olacaktır. Belhanda ve Ndiaye ikilisi başta, rakibin sert faullerine karşılık vermezlerse oyunun hâkimi Galatasaray olur. Galatasaray, gol yemediği sürece paniğe Fenerbahçe girer.

2- Derbilerde atan ve tutan çok önemlidir. Kaleci Muslera'nın tecrübesi Galatasaray için avantaj teşkil eder. Diagne, gol yollarında ayakta kalır. Diagne, Skrtel-Serdar ikilisi ile gireceği mücadeleleri kazanırsa Galatasaray pozisyon üretmekte zorlanmaz. Belhanda-Feghouli rakibe kafayı takmadan yeteneklerini sahaya yansıtırlarsa Galatasaray puan ya da puanlarla sahadan ayrılır. F.Bahçe'de Valbuena, kilit isim olacak. Hasan Ali ve Dirar'ın bindirmeleri Galatasaray için sorun çıkartabilir. Galatasaray'da Donk'un yanında oynayacak isim, derbide ön plana çıkabilir.

3-FENERBAHÇE: Harun- Isla, Skrtel, Serdar, Hasan Ali- Mehmet Topal, Zajc- Dirar, Valbuena, Moses- Soldado

GALATASARAY: Muslera- Mariano, Donk, Fernando, Linnes- Ndiaye, Belhanda- Feghouli, Emre Akbaba, Onyekuru - Diagne

Levent Tüzemen / Sabah

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 00:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER