Diagne transferinin önünü açan ilginç detay...

Mbaye Diagne, Kasımpaşa formasıyla ilk yarıda tam 20 gol atarak herkesin dikkâtini üzerine topladı.

Diagne transferinin önünü açan ilginç detay...

Kasımpaşa onu, ne pahasına olursa olsun, sezon sonuna kadar satmama kararı almıştı; peki ne oldu da gidişine sıcak bakmaya başladı...

İşte o ilginç detay:

Senegalli oyuncu hiç kuşku yok ki ara dönemin en flaş transfer hamlesi oldu. 

Galatasaray'a transferinin sadece saatlerle ölçüldüğü golcü oyuncu, Alanyaspor ile yapılan kupa maçında rakip takım stoperi Tzavellas'a tükürdüğü gerekçesiyle kırmızı kart görmüş ardından da 4 maçla cezalandırılmıştı.

Tahkim Kurulu'nda ne yaşandı?

Kasımpaşa yönetiminin Tahkim Kurulu'nda cezanın kaldırılması için video ve fotograf destekli görsel bir savunma yaptığı, hatta futbolcuların da katılımıyla yüz yüze bir toplantı talep ettiği ortaya çıktı. Yapılan savunmada Tahkim Kurulu üyeleri Kasımpaşa'nın belgeli savunmasını tatmin edici bulmasına karşın kararı değiştirmedi. 

İki oyuncu arasında ne yaşandı?

Pekii Mbaye Diagne ile Georgios Tzavellas arasında tam olarak ne yaşandı?

Kasımpaşalı yetkililere göre Yunan futbolcu, Diagne'ye çok ağır tahriklerde bulundu.

İkili pozisyonlarda rakibini sürekli biçimde kızdırmaya çalışan Tzavellas, Diagne'nin yerde kaldığı bir anda, "Yatma, seni Annene söyleyeceğim diyor" Kasımpaşalı yöneticilerin iddiasına göre benzer, hatta daha ağır sözler, son dakikalarda da oluyor. Bu defa Tzavellas, Diagne'ye telefon işareti yaparak "Anneni arayacağım konuşacağım, istersen karını ve kızkardeşini de gönder" diyor. Bunun üzerine çok sinirlenen Diagne yere doğru tükürüyor ve tükürüklerin bir kısmı Yunan oyuncunun eline geliyor. Kasımpaşa'ya göre Diagne rakip oyuncunun yüzüne tükürmüyor. Ama Tzavellas sanki yüzüne tükürülmüş gibi elini yüzüne götürüyor.

Kasımpaşa'da futboldan sorumlu yetkililer, mentörlerin Digane'ye "Rakipler seni tahrik edecekler. Seni attırmak için türlü tahriklerde bulunacaklar. Derin nefes al, kalabalıktan çık ve boş alanda yere tükür. Bu seni rahatlatacaktır" diye telkinde bulunduğunu söylüyorlar. Diagne'nin bu telkinler doğrultusunda yere tükürdüğünü savunuyorlar. 

Georgios Tzavellas açıkladı: "Yalan Söylüyorlar."

Alanyaspor'un tecrübeli oyuncusu Tzavellas ise  Ajansspor'a açıklama yaptı ve küfür iddialarının hepsinin yalan olduğunu söyledi: "Ben hayatımda kimsenin ailesi, eşi ya da annesi hakkında kötü konuşmadım. Allah şahidimdir. Diagne ya da başka birisine böyle şeyler söylemedim. İddialar bütünüyle yalan. Siz kamera görüntülerine bakın onun bana kötü şeyler söylediğini anlayacaksınız. Ben sadece ona 'Seni arayacağım' dedim. O gerçekten dürüst biri ise ona ne söylediğimi tam olarak söyleyecektir" dedi.   

Tüm bu olayların transferi ilgilendiren tarafı ise Kasımpaşa'nın Diagne'ye artık ligde rahat top oynatmayacaklarına inanmasından kaynaklanıyor. 

Başakşehir maçındaki hakem hatalarına da çok öfkelenen Kasımpaşa, ön plana çıkan oyuncularına yönelik bundan böyle daha çok tahrik olacağını ve takımın üst sıralarda kalmasının engelleneceğini düşündüğü için piyasa değerini bir hayli arttıran Diagne'yi satmanın daha doğru bir karar olduğuna kanaat getirdi; bu nedenle, sezon sonuna kadar Diagne'yi satmama fikrini revize ederek, Galatasaray ile görüşme kararı aldı ve kulüpler düzeyinde anlaşma sağlandı. (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 04:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut Usta
Mahmut Usta - 4 yıl Önce

On numara bir transfer oldu birde Alan Carvalho yu alsınlar kendi adıma söylüyorum ikisininde formasını alacağım.

SIRADAKİ HABER