"Diagne'yi çok eleştiriyoruz ama hak ediyor"

beIN Sports yorumcusu Metin Tekin, Galatasaray'ın Kayserispor'u deplasmanda 3-2 mağlup ettiği maçı değerlendirdi.

"Diagne'yi çok eleştiriyoruz ama hak ediyor"

Metin Tekin'in değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde...

BU GOL UNUTULMAYACAK

Adem Büyük kariyerinde önemli goller atmıştır ama bunu da unutmayacaktır. Oyunun hikayesi taktik denemeleri gibi oldu. Soğuk kanlı olmak iyidir ama Diagne oyuna soğuk durumda. Emre Mor'un iyi bir sol ayağı ve çabukluğu var ama oyun stilini geliştirmedikçe sıradan kalır. Bunu yaparsa Galatasaray'a faydalı olacaktır.

İSTEDİKLERİNİ YAPAMADI

Belhanda istediklerini yapamadı. Emre Mor, öğrenmeye açık olacak. Fatih Terim tabiki yeteneklerine güvenerek aldı. Performansına güvenmedi. Çünkü ortada performans yok. Çabukluk gibi çok çok önemli bir silahı var elinde.

EKLENMEZSE HATA OLUR

91'de Kayserispor beraberliği yakalıyor, sonra VAR'a gidiyor. Hikmet Hoca itiraz ediyor ama orada maç duruyor diye hatırlıyorum. O duran süreyi eklemek bence doğru. Eklenmezse hata olur. Bana eklemek doğru geliyor. Hakemin, maçı 100-101. dakikada falan bitirmesi gerekiyordu.

5 GOL ÇOK FAZLA

Galatasaray çok basit defans hataları yaptığı bir maç oynadı. Savunma anlamında eksiklerin olduğunu düşünüyorum. 3 maçta yenilen 5 gol az değil. Galatasaray kalitesi için çok fazla.

ELEŞTİRİYİ HAK EDİYOR

Diagne'nin maç boyunca yaptığı en doğru hareket Feghouli'ye indirdiği top. Çok da eleştiriyoruz ama hak ediyor. Penaltı atma tartışması, kendine güveni gösterir. Ancak Fatih Terim, kenardan Babel mi dedi onu bilemiyorum.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER