"Dikkati çeken isim genç Erencan oldu, fiziğiyle ve kısa deparlardaki üstünlüğüyle..."

Fanatik gazetesi yazarlarından Tunç Kayacı, Galatasaray'ın Avusturya kampında Ausburg ile oynadığı hazırlık karşılaşmasını değerlendirdi.

"Dikkati çeken isim genç Erencan oldu, fiziğiyle ve kısa deparlardaki üstünlüğüyle..."

Hazırlık maçlarında özellikle sezon başı yorum yapmak zordur. Çünkü hocanın kafasında bir takım vardır ama görmek istediği, karar verme konusunda soru işaretleri olan isimler vardır. Dün gece de Ausburg karşısında Fatih Terim genç ve alternatif olabilecek isimlere şans verdi. Tabii ki oyun şablonu değişmese de uygulamadaki aksaklıklar hemen göze çarptı. Özellikle orta alan iyi işlemeyince hem hücumda hem de savunma da yetersizlikler gördük. Bu maçlarda amaç bunları görüp ona göre önlem almak.

Ausburg karşısında sahadaki isimler arasında dikkati çeken genç Erencan’ın 11’de başlaması oldu. Fiziğiyle, kısa deparlardaki üstünlüğüyle gelişime açık bir yetenek görünümü verdi 17 yaşındaki oyuncu. İlk yarıda yenilen 2 golü sadece kaleci İsmail Çipe’ye bağlamak haksızlık olur. Rakip Ausburg o kadar rahat hücumlar yaptı ki bu gollerin gelmesi asla sürpriz değildi. İlk yarıda Galatasaray adına tek pozisyon Adem Büyük’ün Linnes’in ortasında dar açıdan dışarı çıkan kafa vuruşuydu.

Orta saha sorunlu

İkinci yarıda dolu yağarken Galatasaray’ın kalesine de goller yağmaya devam etti. Savunma tel tel dökülürken, şans verilen birçok futbolcunun sınıfta kaldığını gördük. Adı üzerinde hazırlık maçı ama yine de bu tür karşılaşmalar daha ciddiye alınmalı. Nitekim Ausburg bu ciddiyetini gösterdi ve farka gitti. Sonrasında hocaları tüm takımı değiştirdi. ‘Bir takımın atanı ile tutanı iyi olmalı’ deriz. Ancak bu ikilinin iyi olabilmesi için çok iyi bir orta alan gerekli. Galatasaray’ın bu bölgedeki zaafiyetini dünkü maç fazlasıyla gözler önüne serdi.

Tunç Kayacı / Fanatik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER