Dilmen'den Galatasaraylı yıldız için dikkat çeken sözler! "Listeme ilk önce onu yazardım"

NTV'de yayınlanan "Yüzde Yüz Futbol" programının yorumcusu Rıdvan Dilmen, Denizlispor - Galatasaray karşılaşmasını değerlendirdi.

Dilmen'den Galatasaraylı yıldız için dikkat çeken sözler! "Listeme ilk önce onu yazardım"

Rıdvan Dilmen'in değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde;

PENALTI KARARI DOĞRU

Aynı teknik direktörle devam etmek Denizlispor’un en büyük avantajıydı. Yücel hocanın yanına Feyyaz Uçar’ı da aldılar, bu kararlar çok doğru kararlardır. Maç Galatasaray’a penaltı kararı ile geldi aslında, kurallar gereği doğru bir penaltı verdi hakem. Bu yıl çıkan yeni kurallar gereği kalecilerin penaltı vuruşlarında bir ayağının çizgide olması gerekiyor, bu kuralın nasıl uygulanacağını merak ediyorum. İlk kez Manchester City maçında uygulandı hatta bu.

FATİH TERİM YOKKEN...

Fatih Terim cezalıyken 6 maçta puan kaybedildi. Fatih Terim gibi teknik direktörün oyuncu ile iletişimi, çizgiden yaptığı etki çok önemli. Hiç beklemediğim kadar sakin bir Denizlispor gördüm.

ACEMİCE BİR HATA YAPTI

Selçuk iyi penaltıcıdır aslında ama bu kaçan penaltı an kırılma anı oldu. Marcao’nun bir amatör oyuncunun yapmayacağı şekilde kırmızı kart görmesi, istese bunu yapamazdı. Acemice yaptı, anlamsızca hiç gerek yokken yaptı.

DİNAMİZMİ KAYBETTİLER

Topun peşinde koşmaktan Belhanda hata yapmaya başladı ve  kartta gördü, Selçuk takip dahi edemedi. Savunmada 5li kaldılar zaten yorgun olan Belhanda Selçuk’da oyundan düştü. Galatasaray’ın Ndiaye’nin dinamizmini kaybettiğini görüyoruz.

TERİM GEREKEN İLAÇLARI VERMEDİ

Bence Fatih Terim maçın teşhisini koydu, 'maç gidiyor' dedi ama tedavide vermesi gereken ilaçları veremedi. Emre Mor hamlesi yanlış değil, 3’lüye dönmesi de doğru ama bence orta sahayı değiştirmeliydi. Dinamik ve sert orta sahaları geçen sene zaman zaman yapıyordu. Bu sene iki sert orta sahadan iki yumuşak orta sahaya döndü.

ÇOK FAZLA YORULDULAR

Nagatomo ve  Mariano orta saha gibi değil  bek gibi oynayınca hiç nefeslenemediler çok yoruldular.

RAKİPLERİN BİRAZ ÖNÜNDE

Lig çok uzun bir maraton, Galatasaray’da çok geniş bir kadroya ihtiyaç var. Geçen sene banko oynayan Fransa Milli Takımı'ndan oyuncu aldı Galatasaray. Şampiyonlar Ligi avantajı ile ekonomik anlamda rakiplerinden biraz önde.

TAKVİYELERE İHTİYAÇ VAR

En geniş kadro Başakşehir’de, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın takviyeye ihtiyaç var. Galatasaray’ın bir avantajı da oyuncu grubu 5 maç da kaybetsek de hocamız burada der. Ama aynı şey Ersun hoca için geçerli değil hatta maalesef Abdullah hoca için bile geçerli.

FALCAO BÜYÜK BİR MARKA

Falcao büyük bir marka, tabiki yaşı belirli bir yere geldi ama Şampiyonlar Ligi oynayacaksınız. Avrupa’da da Türkiye’de de büyük hava verir. Diagne’den verim almak da zor şimdi gideceğini bilen oyuncudan verim almak cidden zor. Diyelim ki Falcao oldu ve  Diagne gitmiyorum dedi ya da Falcao olmadı. Diyelim ki bir forvet aldınız ve Diagne gitmedi 14 milyon euroyu sokağa mı atacaksınız. Fatih hocanın takıma alması ve  oynatması doğruydu o yüzden. Galatasaray ve Diagne aslında maça iyi başladı ama sonrasında genel anlamda deplasman sıkıntısı devreye girdi.

İLK BABEL'İ YAZARDIM

Ben 3 büyüklerin hocası olsaydım ilk Babel'i yazardım listeme, Fulham'dan ayrıldığı dönemde hemen iletişime geçerdim. Emre Mor da kötü risk değil uygun da maliyeti var, Fatih hocaya bir zararı olmaz. Emre için büyük risk var Galatasaray’a bir risk olmaz.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER