Dilmen'den Galatasaraylı yıldıza övgü! "İyi ki gelmiş, çok iş yaptı"

NTV'de yayınlanan "%100 Futbol" programının yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın Malatyaspor'u deplasmanda 1-0 mağlup ettiği mücadeleyi değerlendirdi.

Dilmen'den Galatasaraylı yıldıza övgü! "İyi ki gelmiş, çok iş yaptı"

Rıdvan Dilmen'in yorumlarından öne çıkanlar şu şekilde...

"GALATASARAY KAZANMALIYDI"

1 hafta önce kupa maçında, aynı golde aynı kaleye Luyindama kafa ile gol atmıştı, son kornerde Hamza hoca Umut'u çıkarmıştı duran topta. Luyindama ile oynuyordu, hop attı, Galatasaray penaltılarla eledi. Malatya deplasmanı, Gaziantep deplasmanı, Başakşehir, Fenerbahçe falan 24. hafta bitiminde Galatasaray'ın bu işin içinde olması için kazanması gerekiyordu. Antep'te kaybetmesi şimdi kabul edilebilir. Nasıl Sivas'ta Fenerbahçe için diyoruz, öyle.

"HOCA KENDİNİ DE SOKACAKTI"

Hoca matematik falan yapmadan normal düzeninde başladı, zemin ve Malatya nedeniyle oynayamıyordu. Hoca neredeyse kendisini bile sokacaktı oyuna. Oyunun son bölümünde Babel'in yanında Donk'u gördük, Luyindama'yı oyuna soktu, duran top için de uzayayım dedi. Sistem falan anlamam dedi, Taylan sen defansın yanında dur, Donk sen de git Babel'in yanına, devamlı kesin dedi. Bu maçta oynayarak pozisyon bulamazsınız, buna hazırlıklı takımlarınız yok sizin.

"BU 11 İLE ÇIKSA NE YAPIYOR DERİZ"

Galatasaray şimdi sahaya çıksa, oyunun son bölümündeki 11 ile oynasa, bu hoca ne yapıyor denir. Sekidika, Kerem, Ömer Bayram, santrforda Babel, Donk... Bu artık doldur boşalt demek.

"DERBİ ŞANSI KAYBOLURDU"

Fatih Terim deplasmanda çok maç kazanmıştır ama 2. yarıya çıkarken, Malatya'yı yenersek bu işte oluruz diyor. Malatya'da puan kaybetse, derbilerde kayıp şansını kaybeder.

"MUSLERA TECRÜBESİ VAR"

Uzatmanın sonunda bir duran top kazanıldı. Ailece Malatyaspor geldi, Muslera altı pasın önüne geldi, ceza alanının dışına çıkın dedi, ellerini kaldırdı. Top geldi, çıktı topu aldı, oyuncu sıyırsa gol de olabilirdi ama tecrübe var burada.

"ZEMİN BÖYLEYSE OLUR"

Golden sonra Donk geri döndü, 3'lü bitti. Bu 1940'larda da böyle oynanıyordu, 2021'de de zeminin ve rakibin gerçeği seni buraya getiriyor. Tıpkı Antalya'da da Donk'u santrfora göndermek gibi. Zemin düzgünse yapmaması lazım.

"GALATASARAY İYİ NOKTADA"

Galatasaray'ın oyununu tartışmadan 39 puanına bakacağız, geçen sene ile aynı noktadadır. 2 oyuncu daha aldılar. Santrforsuz oynamak zorunda kaldılar, Babel düşünülmüyordu, iyi ki de gelmiş. Çok iş yaptı.

"ZEMİN AYAKKABIDAN ÖNEMLİ"

Semih Saygıner'i götürseniz, kötü bir masada bilardo oynayamaz. Burada da aynı, zemin futbolcunun ayakkabısından bile önemlidir. Futbolda niye Brezilyalılar topla iyi, kumda, sokakta oynuyorlar. Ben de oynuyordum çocukken, parke ya da toprakta oynuyorduk, büyük büyük taşlar vardı.

"SOLDA FAZLALIK VAR"

Arda Turan 1,5-2 yıldır oynamıyor, kolay değil. Galatasaray'ın solunda Ömer Bayram, Arda, Emre Kılınç, Emre Akbaba, Onyekuru ve Babel oynayabilir. 6 oyuncu fazla. 20 maç kaldı, ekonomik olarak 3'ünü gönder. Fazlalık var. Tıpkı Fenerbahçe'nin belli bölgelerinde fazlalık olduğu gibi. Ekonomi bunu kaldırmaz. En önemli bölgede de, net santrfor yok.

"BU OYUNCULARI BEN ALMADIM Kİ"

Onyekuru neden alındı? Galatasaray ile Onyekuru, hoca ile Onyekuru uydu. Acil bir ihtiyaç mı? Değil. Eğer 2 Emre'den biriyle, Babel ya da Arda ile ayrılıyorsa olabilir. Fatih hoca transferden yakınıyor, 6 tane sol açık almışsın, ben almadım ki!

"İRFAN CAN'I İSTEMESİ DOĞAL"

Galatasaray tabii ki İrfan Can gibi bir değeri almak ister, çok değerli. Kötü oynayan Başakşehir'de karakterini sevdim, 90 artılarda çabalıyor, karakter budur. Oyuncu da gitmek isteyebilir Galatasaray'a, saygı duymak lazım.

"BAŞAKŞEHİR 10 + EMRE KILINÇ İSTİYOR"

Son duyduğuma göre, Galatasaray'ın en son teklifi 6 milyon euro artı bir oyuncu, oyuncuyu da biliyorum ama ayıp olur diye söylemiyorum, Emre Kılınç değil. Başakşehir'in isteği ise 10 milyon artı Emre Kılınç, ondan aşağıya inmem diyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER