Dilmen'den Kayserispor-Galatasaray yorumu! "Bu kadar sert oynanmaz"

NTV’de yayınlanan Yüzde Yüz Futbol programının yorumcusu Rıdvan Dilmen, Kayserispor- Galatasaray karşılaşmasını değerlendirdi.

Dilmen'den Kayserispor-Galatasaray yorumu! "Bu kadar sert oynanmaz"

Dilmen'in değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde...

"Puan kaybetse demoralize olacaktı"

"Maç, devre arası dahil 2 saat 5 dakika sürdü. Öncelikle Galatasaray'ın 3. hafta sonunda galibiyetle tanışması çok iyi oldu. Böylesine değişik bir maçta puan kaybetse demoralize olacaktı." 

"Hakemlik bu VAR'dan sonra en kolay iş"

"Taraftar bu maça gitmek için para veriyor. En az bir saat kala evinden çıkıyor. İki saat beş dakika maç izliyor. Futbolcu bütün hafta hazırlanıyor, maç oynuyor koşuyor, kart görüyor. Antrenör fena. Bütün hafta strateji belirliyor, nasıl yaparım diye düşnüyor. Kameramanlar da problem. Ama hakemlik bu VAR'dan sonra en kolay iş. Ben bu kadar rezalet görmedim. VAR sistemi var yardımcıların var, 4 tane hakemin var. Bir sürü destek ile maç yönetiyorsun ama yönetemiyorsun. Neden? Çünkü Türk futbolunda hakemlikte mental açıdan hazırlanma diye bir şey yok. Şimdi neden bunu diyorum ? Sen görüyorsun. Hadi göremedin, VAR var."

"Bu kadar sert oynanmaz"

"Ben Kayserispor'u üç maçtır beğenmedim. Ben skorlara göre yorum yapmıyorum. Adebayor şu gün için söyleyecek olursa eski futbolcu gibi oynuyor. Topla çok fazla oynuyor. Al verler ile idare etmeye çalışıyor. Kayserispor'un çok eksiği var. Bu kadar sert oynanmaz."

"Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi grubu zor"

"Real Madrid lige kötü başladı ama mevcut kadrosu iyi. PSG takımında Neymar gidecek, Cavani sakat ama zaman var. Galatasaray'da da muhtemelen Falcao gelecek diğer oyuncular daha iyi konuma gelecek. Güçlü bir gruba düştü Galatasaray."

"Çok önemli bir maçtı"

"Şu maç o kadar o kadar önemli bir maç ki araya giriyor. Bu maçta puan kaybı olsa çok demoralize olacaktı. Galatasaray beklediğimiz oyunun çok çok gerisinde"

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER