"Dün akşam ona hayran kaldım, raket gibi sol ayağı var"

Galatasaray'ın Ziraat Türkiye Kupası'nda Keçiörengücü ile oynadığı ve 1-1 berabere kaldığı rövanş maçını Sabah Gazetesi yazarı Levent Tüzemen değerlendirdi.

"Dün akşam ona hayran kaldım, raket gibi sol ayağı var"

Sarı-kırmızılı takımın oyunu değerlendiren Levent Tüzemen, "Galatasaray, turu geçti ama Keçiörengücü takımı, 90 dakika pozitif futbol oynayarak maça tempo ve keyif kattı. İki tarafın da ciddi pozisyonları vardı. Muğdat, müthiş mücadele etti, kaçırdığı pozisyonlara rağmen kırılgan bir yapıya bürünmeyip sahanın her yerine bastı. Galatasaray, tribünlerinde şöyle bir pankart asılı: "Bazen işler iyi gitmeyebilir, o zaman umutlar altyapıdan yeşerir." Fatih Terim, genç oyunculara önem verir. Disiplin içinde mücadele eden gelişime açık isimlere formayı gözü kapalı giydirir." dedi.

Galatasaray'ın gençleriyle ilgili yorum yapan Levent Tüzemen, "Keçiören'in güzel oyununun yanı sıra Celil, Yunus ve Atalay performanslarıyla müthiş göz okşadı. Bu 3 oyuncu, iyi çalışır ve kendilerini geliştirirlerse Galatasaray'ın geleceğinde yer alırlar. Celil; top çalan, dikine oynayan ve tekmeye kafa sokan bir oyuncu. Yunus; çabukluğu ve çalım becerisiyle hücuma zenginlik kattı. Attığı gol, takipçiliğinin eseriydi. Atalay'a hayran kaldım. Raket gibi sol ayağı var. Top tutuşu, dikine hamleleri ve araya bıraktığı final pasları mükemmeldi. Atalay, fiziğine güç katar ve pozisyon bilgisini geliştirirse, Galatasaray'ın orta alanında pas trafiğini yönetecek düzeye ulaşacaktır. 300'üncü maçına çıkan Selçuk İnan'ı performansından ve gençlere verdiği destekten dolayı kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Levent Tüzemen / Sabah

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 02:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER