"Dursun Özbek, İnan Kıraç ile konuşmalı!"

Sabah Gazetesi yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray gündemini meşgul eden konulara dair değerlendirmelerde bulundu.

"Dursun Özbek, İnan Kıraç ile konuşmalı!"

Sabah Spor yazarları Galatasaray'ın gündemine dair çarpıcı yorumlarda bulundu. İşte yazarların yorumları...

SORU: Galatasaray taraftarın yüzünü güldüremiyor. Eleştiri çok. Yönetim ve Okan Buruk ne yapmalı?

"DURSUN ÖZBEK, İNAN KIRAÇ'LA KONUŞMALI"

LEVENT TÜZEMEN: Galatasaray Vakfı Başkanı ve G.Saray Divan Kurulu üyesi Sayın İnan Kıraç, 117. kuruluş yılı nedeniyle Ali Sami Yen'in mezarına yapılan ziyarete katıldı. İnan Bey, camiada güçlü bir isimdir ve hakim olduğu geniş bir çevresi vardır. Mezarlıkta gazeteci Sezgin Gelmez'e bir röportaj verdi ve şöyle dedi: "Ali Koç ailenin en ufağı. Önünü açıyorlar, destek oluyorlar." Gelmez, "F.Bahçe şampiyon mu olacak?" diye sordu, Kıraç da "Evet, F.Bahçe şampiyon olur" cevabını verdi. İnan Bey'in bu sözlerinin arkasındaki bilgi nereden geliyor? G.Saray Başkanı Dursun Özbek ve yönetimi, İnan Bey ile bir toplantı yapıp "F.Bahçe şampiyon olur" sözünün temelinde yatan gerçekleri sormalı ve öğrenmeli.

ÖMER ÜRÜNDÜL: Galatasaray'ın şu anda yaşadığı problemler aslında sürpriz değil. Çünkü çok önemli ve kariyerli isimler transfer edildi. Hep aynı sorun var. Bunlar İstanbul'a tatile geliyorlar. 'Biz burada nasıl olsa oynarız' diye düşünüyorlar. Ama fizik güç olmayınca yıldız futbolcu olmak bir ifade etmiyor.

FATİH DOĞAN: Galatasaray'ın yaşadığı sıkıntıların ana nedeni son seçim kongresi. Özbek yönetimi sıkışık zamanda göreve başlayıp takımı yeniden inşa etme koşturmasına girdi. Yeni bir hoca, yeni bir sistem ve birbirini tanımayan yıldızlar... Bu tempo, planlamada ve Türk havuzunda derinlik oluşturulmasında hatalara neden oldu. Devre arasına fazla kayıpla girmezse ikinci yarı daha güçlü bir Galatasaray izleyeceğimizi düşünüyorum.

"GEÇMİŞLERİNİ GETİREMEDİLER"

GÜRCAN BİLGİÇ: İcardi'yi alınca her maç gol atacağını düşünürseniz, bu böyle olmuyor. Galatasaray'ın 'takım refleksinde' büyük sorunlar var. Kariyerli oyuncular geçmişlerini getirmediler buraya. Gökyüzünde değil 'sahada yalnız gezen yıldızlar takımı' oldular.

AHMET ÇAKAR: Galatasaray zor durumda. Böyle durumlarda da ilk günah geçişi teknik direktör olur. Görünen o ki başarısız sonuçlardan sonra Okan Buruk ile yollar ayrılacak. Asıl problem bundan sonra. Terim mi gelecek yoksa bir yabancı mı?

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2022, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER