Dursun Özbek: "Maça tetikçi yolladılar!"

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Alanyaspor maçının ardından TFF ve maçın hakemi Ali Palabıyık'a tepki gösterdi.

Dursun Özbek: "Maça tetikçi yolladılar!"

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Alanyaspor maçı sonrası hakem Ali Palabıyık ve hakem kararları için oldukça sert açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar.

"OPERASYONU BEKLİYORDUK"

Bugün herkes seyretti. Bu beklemediğimiz bir şey değildi. Bu operasyonu bekliyorduk. 2 haftadan beri Türk futbolundaki adaletin tecelli etmesi için her türlü kapıyı çaldık. Bizim çıkışımız, söylemlerimiz sadece Galatasaray için değil. Tüm başkanlarla konuşuyoruz. Herkesle mutabakatımız var.

PALABIYIK'I HERKES BİLİYOR"

Adaletin eksikliğini her kulüp hissediyor. Çağrısını yapıyoruz. Öncüsü değiliz ama adalet eksikliği Türk futboluna zarar veriyor. Herkes seyretti. Bir hakem sahneye çıkıyor; Ali Palabıyık. Geçmişte Galatasaray ile ilgili nasıl bir hakem olduğu konusunda teferruata girmeye gerek yok. Açıp bakın, herkes görür.

"PALABIYIK GÖREVİNİ EKSİK YAPTI"

Galatasaray'ın önünü böyle 2 kırmızı kartla falan kesemezsiniz. Ali Palabıyık görevini tam yapmadı. 3 tane, 5 tane daha kırmızı kart gösterip Galatasaray'ı hükmen mağlup etmesi lazımdı.

"BÜYÜKEKŞİ, SÖZÜNÜN ARKASINDA DUR"

TFF'ye yaptığımız ziyaretlerde Sayın Büyükekşi'ye görüşlerimizi aktardık, pozisyonları tek tek anlattık. Siz ne diyorsunuz dedik. Her pozisyonda bize hak verdi. 'Peki, Sayın Başkan. Bunlar haklıysa 10 maçtır Galatasaray'a yapılanın önünü nasıl almamız lazım' dedim. Kendisi de bunla mücadele ettiğini, bu manadaki tavırların, yapılan işlerin önünü kestiğini, bir kısmının içeride olduğunu kendisi söyledi. Sayın Büyükekşi'ye bunları hatırlıyorum. Lütfen sözlerinizin arkasında durun. Türk futbolunu çıkmaza götüren bu klikleri temizleyin. Beni tanıyan herkes iyi bilir.

"BIÇAK KEMİĞE DAYANDI"

Artık bıçak kemiğe dayandı. Buradan öteye köy yok. Sözünüzün arkasında durun. Neler hissettiniz bu maçı seyredince! Kırmızı kartları seyredince ne hissettiniz! VAR niye var! VAR ne zaman devreye girecek!

"NASIL UYUYACAKSIN PALABIYIK"

Ligin aşağı yukarı 3'te 1'ini oynadık. Kendi içinizde de bu yorumları yapın. Bir daha seyredin, bir daha seyredin. Bir takımın hakkını yemek sizi rahatsız etmiyor mu Allah aşkına! Ey Ali Palabıyık, sen bu gece nasıl uyuyacaksın!

"İNTİKAM! TETTİKÇİ GÖNDERMEK..."

Hata yapılabilir. Hakemlik müessesinde hata kabul edilebilir. Daha soğumadan, bu konular konuşulduktan sonra hemen intikam hissiyle tetikçi göndermek nasıl oluyor!

"TFF BAŞKANI OLSAM, UYUYAMAM"

Ben MHK başkanı olsam veya TFF başkanı olsam uyku tutmaz. Uyuyamam. Bu kadar göz göre göre, bu kadar hata yapılırken, bir takımın kaderiyle, emeğiyle oynamak kabul edilebilir değil.

"VİCDANINIZ SIZLAMADI MI?"

Herkes beni tavrımla, konuştuğumla, ettiğimle çok iyi tanırım. Ben bu derece isyan ediyorsam bilin ki hakikaten yapılan işlerin kabul edilebilir tarafı yok. Ali Palabıyık'ı çok mu aradınız değerli MHK yöneticileri, atayıcıları! VAR'daki oturanlar, VAR'daki futbolu izleyenler; hiç vicdanınız sızlamadı mı! Boey'e gösterilen kırmızı kart...

"BİZİ ASACAK MISINIZ?"

TFF, bu işi uzatmanın gereği yok. Ne yapacaksanız yapın. Bizi asacak mısınız, kesecek misiniz! Tavrımızdan 1 santim geri adım atmayız.

"BÖYLE Mİ ÖNÜMÜZÜ KESECEKLER?"

Galatasaray'ın önünü böyle keseceklerini düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Tarihe bakın. Galatasaray, her zaman bu mücadelenin içinden başarıyla çıkmıştır. Artık bıçak kemiğe dayandı. Bıçak kemiğe dayandı! Ne yapacaksanız 1 seferde yapın. Galatasaray'ı kimse yenemez, bunu bilin!

"BİZ BU OYUNLARI YENERİZ"

Galatasaray, her zaman bu tip oyunları yener! Onun için bugüne kadar söylediklerimizin bir tek amacı var; Türk futbolunda adaletin yeşil sahalara geri gelmesini istiyoruz.

DÜDÜK ASTIRMA İÇİN YANIT

Düdük asılsa ne olacak! Ali Palabıyıklar biter mi? Öyle bir iddiayla konuşmuyorum. İşin bütünü itibarıyla konuşuyorum. Sayın Büyükekşi'ye söylediklerini hatırlatıyorum. TFF, adalet dağıtmak için orada. Maçtan sonra maçı bir daha izleyin. Galatasaray'ın 10 maçını izleyin. Sonra gelin deyin ki, Boey'in kartı haklıydı deyin. Çıkın açıklama yapın. Falan kırmızı kart doğruydu deyin. Katlet adamı öldür, arkadan seyret.

"SİZDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUM"

Bizim derdimiz kişilerin, takımların söylemleri değil. Siz basın, maçı seyrediyorsunuz. Benim bu sözlerime karşı başkan yanıldı, yanlış gördü deyin. Herkesin şikayet ettiği konular belli. Bunlar sona erene kadar susmayacağız. Biz susmayacağız. Susmama sebebimiz, kendimiz için değil, Türk futbol camiası için. Herkesin çabası var, bir yere gelmek istiyor. Böyle basit manipülatif yapılan bu işin içinde olmaması lazım. Sizden açıklama bekliyorum TFF! Bu yanlıştı deyin. Olaylara seyirci kalmayın. Bir kelimeniz varsa çıkın. Biz bu oyunları defalarca seyrettik. Siz perdenin arkasından bu orta oyunu seyrediyorsunuz. İnanın bana, biz çok iyi niyetle Türk futboluna hizmet etmek için görev almış kişileriz. Bu oyun sona erene kadar susmayacağız. Ta ki Ali Palabıyık çıksın anlasın veya MHK açıklasın...

"SALI GÜNÜ GELMİYORUZ"

Salı günü bizi TFF'ye çağırıyorlar. Bize VAR'ı anlatacaklarmış. VAR'ın nesini anlatacaksınız? VAR bugün sahnede var mıydı? Bizi niye oyalamaya çalışıyorsunuz? Salı günkü toplantıya gelmiyorum. Sizin VAR'ınıza inanmıyorum. VAR, Galatasaray'ın golünü iptal etmek için var.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2022, 22:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER