Dursun Özbek'ten Icardi için flaş transfer açıklaması!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Mauro Icardi'nin kiralanma süreci hakkında bilgi verirken, Arjantinli yıldızın kalıcı olarak transfer edilmesi konusunda da açıklama yaptı.

Dursun Özbek'ten Icardi için flaş transfer açıklaması!

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Turkuvaz Medya'nın düzenlediği Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu'nda açıklamalarda bulundu.

Özbek, sezon başında PSG'den kiralanan Mauro Icardi'nin bonservisi ile ilgili açıklamalar yaparken, Florya'daki tesisler için "Buranın ekonomisini kasaya koymak istiyoruz." dedi.

Özbek; "Galatasaray, Mauro Icardi'yi mali açıdan son derece başarılı bir şekilde transfer etmiştir. Galatasaray’a maliyeti 750 bin Euro. Takıma hızla uyum sağladı. Kulübün satmak isteyeceğini düşünmüyorum. Galatasaray’ın transfer istemesi yeterli değil. Karşı tarafın satmak istemesi söz konusu. O günkü ekonomik koşulları ve karşı tarafın istemesi sonucunda Galatasaray ile uyum içinde olursa transfer yapılır. Galatasaray, şartlarına uyarsa bu transferi yapar ancak kulübünün satmak isteyeceğini düşünmüyorum." şeklinde konuştu. 

Transfer konusuna da değinen başkan Özbek "Futbolda transferler sezon devam ederken başlıyor. Teknik ekibin raporlar, scout ekibinin takipleri transfer için en önemli etmenler. Yeni takım kurduk. 26 oyuncu gitti, 13 oyuncu geldi. Bu yeni takımın kendi içinde alışması bir zaman alıyor. Bu zaman devam etti ve şu anda bayağı bir başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Alışma süreci çok iyi geçti. Bundan sonra yükselerek devam edecektir."

"FLORYA'DAN ÇIKMAMIZ LAZIM"

Florya'yı değerlendirmek istediklerini ifade eden Özbek, "Birbirine bağlı projelerimiz var. Florya'dan çıkmamız lazım. Ekonomik değeri yüksek. Galatasaray'ın tapulu malı. Buradaki ekonomiyi kasaya koymak istiyoruz. 

"Mecidiyeköy binasını geliştirdik. Galatasaray'ın sahip olduğu gayrımenkulleri satsak, borçları kapatmıyor. Galatasaray'ın sahip olduğu gayrımenkulleri geliştirirsek, o zaman 30 senemizi garanti altına alacak fon yaratılıyor. Ben defalarca, dilim döndüğünce bunu anlatıyorum." ifadelerini kullandı.

"OKAN BURUK, GALATASARAY'IN BAŞARISI İÇİN KOŞTURAN BİR KARDEŞİMİZ”

Teknik direktör Okan Buruk hakkında yapılan yorumlara da değinen Başkan Özbek, “Okan hoca, Galatasaray'a başarılar getirmiş bir futbolcuydu, şimdi de teknik adam olarak başarı için koşturan bir kardeşimiz. Taraftarlarımız, yapılan yorumları süzmesini iyi bilir. Biz gerçekçi yorumlarla ilgileniyoruz, diğerleriyle ilgilenmiyoruz” diye konuştu.

​​​​​

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2022, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER