Duygun Yarsuvat'tan tepki çeken sözler!

Olaylı genel kurul sonrası Galatasaray gündemini meşgul eden sözlerden biri de eski başkan Duygun Yarsuvat'a aitti.

Duygun Yarsuvat'tan tepki çeken sözler!

Yarsuvat'ın, “Dağdan inip şehirliyi kovamazsınız” şeklindeki sözü, ibra lehine oy kullanan üyelere yönelikmiş gibi algılandı.

Sözcü gazetesine konuşan Duygun Yarsuvat, “Dağdan gelip şehirliyi kovamazsınız' cümlesini 6 ay önce söyledim” dedi. Duygun Yarsuvat'ın bu sözleri, Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay'dan büyük tepki aldı.

Günay, aşağıda yer alan sözleri için Yarsuvat'a, "Galatasaray’ımız zarar görmesin diye her türlü dikkat ve özeni gösterdiğimiz bu süreçte, ısrarla kaos ortamı yaratmaya çalışarak, kime ve neye hizmet etmeye çalışıyorsunuz." sözleriyle tepki gösterdi.

"KULÜBÜ TARAFTAR YÖNETMİYOR"

“Bu ifadeyi Mustafa Cengiz için kullandım. Genel kurul sonrası yapılmış bir açıklama değil. Isıtılıp ısıtılıp servis ediliyor. Genel kurul sonrası söylemişim gibi gösteriliyor. Taraftarın tepkisini görüyorum. Ancak kulübü taraftar veya ultrAslan yönetmiyor. Genel kurul, Galatasaray menfaatinin dışında hiçbir şey düşünmez. Alınan karar da gerekli görüldüğü için alınmıştır. Genel kurul oylama yaptı. Ve idari yönden ibra etmedi.”

BİZ DE MAHKEMEYE GİDERİZ

Hukuk profesörü olan Yarsuvat, gündemdeki mahkeme süreci ve kayyum iddialarına da değindi:

“Mustafa Cengiz ve ekibi mahkemeye gidebilir. Adli sürecin durumuna göre yasal olarak gerekli olan seçim kararı çıkmazsa onu çözmek için biz de mahkemeye gideceğiz. Tüzüğün 87.22 maddesi uygulanmaz ise mahkeme sadece seçim için kayyum talebinde bulunabilir. Sürecin oraya gitmesini istemeyiz.” (Sözcü)

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 23:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER