"Eğer birileri hayallerinizin ulaşılamayacak kadar büyük olduğunu söylüyorsa..."

Dünya futbol tarihinin en iyi golcüleri arasında yer alan Didier Drogba, başarılarla dolu futbol kariyerini 40 yaşında sona erdirdi.

"Eğer birileri hayallerinizin ulaşılamayacak kadar büyük olduğunu söylüyorsa..."

Bir dönem Galatasaray forması da giyen ve yakın geçmişin en büyük golcülerinden olarak anılan 40 yaşındaki Didier Drogba, futbola vedasıyla ilgili sosyal medya üzerinden hayranlarına seslendi.

Son olarak ABD 2. Lig ekiplerinden Phoneix Rising forması giyen ve sezon sonunda futbolu bırakacağını belirten Drogba, sezonun bitimiyle birlikte sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımla futbola devam edeceğinin sinyalini vermişti. Ancak efsane futbolcudan emeklilik kararına dair sosyal medya üzerinden mesaj geldi.

Resmi Twitter hesabı üzerinden Fransızca ve İngilizce açıklama yapan Drogba, ''Kariyerimin son 20 yılına baktığımda, bu resme bakmak bir futbolcu olarak beni daha fazla onurlandıramazdı. Ancak en önemlisi bu maceranın beni kişi olarak nasıl şekillendirdiği. Eğer birileri hayallerinizin ulaşılayacak kadar büyük olduğunu söylüyorsa ona teşekkür edin ve çalışın, çok çalışın. Tanıştığım tüm oyunculara, teknik direktörlere, kulüplere ve taraftarlara teşekkür ederim'' dedi.

İŞTE DROGBA'NIN O PAYLAŞIMI:

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER