"Eğer cumartesi günü Başakşehir kaybederse, derbi Galatasaray için belki de..."

Takvim Gazetesi yazarlarından Evren Turhan pazar günü oynanacak olan Fenerbahçe-Galatasaray derbisini psikolojik açıdan değerlendirdi

"Eğer cumartesi günü Başakşehir kaybederse, derbi Galatasaray için belki de..."

Evren Turhan'ın dev derbi öncesi yorumları şu şekilde;

BELKİ DE ŞAMPİYONLUK MAÇI

Bu derbi çok farklı bir derbi. Çünkü Fenerbahçe, Galatasaray'ın rakibi değil. Bir taraf kötü giden sezonun başarısızlığını unutturmak, diğer taraf ise şampiyonluk istiyor. Uzun yıllar sonra böyle bir karşılaşma izleyeceğiz. Eğer cumartesi günü Başakşehir kaybederse, derbi Galatasaray için belki de şampiyonluk maçı olacak.

BU BASKI FENER'E ÇOK FAZLA!

20 yıllık seri Fener için artık psikolojik üstünlük değil büyük baskı getiriyor. "Aman kaybeden biz olmayalım" diyeceklerdir. Ortada facia bir sezon olduğu da düşünülürse, bu baskı Fener'e çok fazla gelebilir.

PSİKOLOJİK TABLO AVANTAJ

Yenilgi halinde Yanal yeni sezonda takımın başında olamaz. Ali Koç için de büyük sıkıntı yaşanır. Kampanya unutulur, ağır eleştiriler başlar. Her şey terse döner. Psikolojik tablo Galatasaray için çok büyük bir avantaj..

EN DOĞRU TERCİH FERNANDO

Marcao ve Luyindama'nın yokluğu kuşkusuz büyük sıkıntı. Donk'un stoperde oynaması kesin gözüküyor. Partneri konusunda en yakın isim olarak Fernando'yu görüyorum. Tecrübesi ve tekniğiyle en mantıklı tercih.

26 GOL ATMIŞ, 'ÇÖP' DİYORLAR

Diagne büyük bir silah olacak. Bazıları 'çöp' diyor ama adam 26 gol atmış. 4 tane daha atsa lig tarihine geçecek. Kendisini kesinlikle çok başarılı olarak görüyor ki bence de öyle. F.Bahçe'ye de gol atacağını düşünüyorum.

KİLİT BELHANDA&FEGHOULİ!

Belhanda ve Feghouli çok formda. Kilit isimler. Onyekuru da böyle maçları iyi oynuyor. Rakip savunmanın ağır olmasını avantajı çevirebilir. Zaten F.Bahçe'nin en büyük sıkıntısı çok kolay gol yemesi.

MORALLİ VE ÖZGÜVENLİLER

Sonuç olarak hem teknik adam hem kadro hem form ve bu kez psikolojik olarak da rakibinden önde bir Galatasaray var. Moralli ve özgüvenli de olan Sarı-Kırmızılılar, Kadıköy'de galibiyet hasreti bu kez bitecektir.

Evren Turhan / Takvim

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER