"Ellerini öp demiyorum ama helâllik isteyeceğin insanları da unutma Arda!"

Başakşehir'den ayrılan ve Galatasaray'a dönüşü gündemde olan Arda Turan ile ilgili gelişmeler merak ediliyor.

"Ellerini öp demiyorum ama helâllik isteyeceğin insanları da unutma Arda!"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in, "gündemimizde yok" açıklamasının ardından Fatih Terim, "Galatasaray'a hizmet etmiş bir futbolcu için ben öyle konuşmazdım" diyerek Başkan Mustafa Cengiz'e gönderme yapmıştı.

Milliyet Gazetesi'nden Cemal Ersen, Arda Turan transferiyle ilgili bir yazı kaleme aldı. 

"HELALLİK İSTE ARDA"

"Arda şimdi de Galatasaray'da yeni bir krize yol açtı. Aslında o unutulmayacak (!) maç öncesi gidip Fatih Terim'in elini öpmese, deneyimli hocanın yüreğini yumuşatmasa, Türkiye'de kapısını çalacağı, ona talip olacak başka kulüp yoktu zaten. Çok duygusal bir sahneydi!

“Hata yapmadım” diyen Arda'nın en büyük hatalarından biri ona baba şefkati ile yaklaşan, yıllarca sarmalayıp koruyan Fatih Terim'in kalbini kırmasıydı. Arda da farkındaydı ve “gerekeni” yaptı! Bu alenen “özür” dilemekti.

Ya Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz?..

Hiçbir problem yaşamadığı Arda'yı niçin veto etti?..

“Buranın patronu benim” diyen Terim'e tepki olsun diye mi, yoksa oyuncunun kabarık sicil dosyasından çekindiği için mi?

Yaşananlar kulübün iç sorunu, ancak ciddi bir gerilim yaşanacağı aşikâr. Öykünün sonu mutlu mu biter, bilemem. Şu kesin; kitabın son sayfası okunduktan sonra birilerinin hoşnut kalmayacağı kesin!

Lakin bir gerçek var; Arda eski Arda değil ve yıllar önce onu örnek alan gençler, bağrına basan futbolseverler yok artık.

Arda'ya düşen; niçin bu kadar antipatik olduğunu ve tırnaklarıyla kazıyarak çıktığı zirveden neden yuvarlanarak indiğini sorgulaması.

O hâlâ yuvaya dönmenin, sarı-kırmızılı formayla jübile hayali kurarken, vicdanların rahatlaması adına yapması gereken şeyler var;

Ellerini öp demiyorum ama, helâllik isteyeceğin insanları da unutma Arda!.. En azından bundan sonra huzurlu uyursun!"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER