Elmas'tan Hamamcıoğlu'na: "Beni tehdit edemezsin"

Dava için yol haritasının çizileceği toplantıda Eşref Hamamcıoğlu'nun sözleri Burak Elmas'ı kızdırdı, ortalık karıştı.

Elmas'tan Hamamcıoğlu'na: "Beni tehdit edemezsin"

Genel Kurul kararına ihtiyati tedbir kararı çıkmasının ardından G.Saray'da hareketli saatler yaşanıyor. Dün yapılan toplantıdaki konular gerilimi daha da tırmandırdı.

Başkan Burak Elmas, kulüpte gerçekleştirilen toplantıya katılmazken, davanın tarafı olan Divan Kurulu adına başkan Aykutalp Derkan, avukatlar ve Eşref Hamamcıoğlu ile Metin Öztürk hazır bulundu.

Adaylardan Hamamcıoğlu, "Galatasaray'a müdahale ediliyor. Biz Galatasaray genel kurulu üyeleri olarak masaya yumruk bekliyoruz. Seçim için irade koysun Başkan Burak Elmas. Camia son derece rahatsız, Gerekirse imza toplayacağız" ifadelerini kullandı.

"HUKUKUN DIŞINA ÇIKMAYACAĞIM"

Toplantıda yer alanlardan "Başkanı hedef almayın" itirazları yükselirken, başkan Elmas'a da olay hemen anlatıldı.

Bunun üzerine Elmas online olarak toplantıya dahil olup, "İmza toplarız diyormuşsunuz, beni başkaları ile karıştırmayın, ben bunlara müsaade etmem. Hukuk dışına çıkılmasın diye sizi bütün meselelere ortak ettim. Herkes yerini bilsin, kimse beni tehdit edemez" sözleri ile Hamamcıoğlu'na sert çıktı.

Bu düello toplantıda soğuk rüzgârlar estirirken ardından yol haritası üzerinde duruldu.

GÖZLER BAŞKAN BURAK ELMAS'TA

Bugünkü duruşmadan gelecek neticeye göre Galatasaray'da yeni dönem de hareketlenecek. İhtiyati tedbir kararının kaldırılmaması halinde başkan Burak Elmas'ın istifa edip etmeyeceği tartışmaları başlayacak. Elmas, yönetim kurulu başkanlığını bırakırsa sarı kırmızılı kulüp en erken tarih olarak bu kez mayıs ayının ikinci haftası seçime gidebilecek. (Sabah)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER