Emin Bayram kimdir, kaç yaşında, hangi mevkide oynuyor?

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in yeni gözdesi 16 yaşındaki genç stoper Emin Bayram. Emin Bayram'ın özelliklerinden etkilenen Fatih Terim genç ismi Merih Demiral'a da benzetiyor.

Emin Bayram kimdir, kaç yaşında, hangi mevkide oynuyor?

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Tuzlaspor ile oynanan kupa maçında 2003 doğumlu henüz 16 yaşındaki Emin Bayram'ı ilk 11'de sahaya sürdü.

Emin Bayram kimdir, nerede oynuyor, kaç yaşında?

2 Nisan 2003 İstanbul doğumlu olan Emin Bayram, futbola Galatasaray altyapısında başladı. Galatasaray U17 takım formasını giyen 16 yaşındaki Emin Bayram stoper bölgesinde forma giyiyor.

Fatih Terim, Emin Bayram'da Merih Demiral ışığı gördü

Galatasaray'da herkes Emin Bayram için yeni Ozan Kabak dese de Fatih Terim, genç oyuncunun tarzını Merih Demiral'a benzetiyor. Uzun boyuyla dikkat çeken Emin Bayram, Merih Demiral gibi mücadeleci bir yapıya sahip. Hırslı bir oyun tarzı olan Emin Bayram, ''tekmeye kafa koyan'' türden.

Emin Bayram ayrıca, pas isabet oranıyla da dikkat çekiyor. Emin Bayram, kısa pas ve uzun pas konusunda da kendini geliştirmiş durumda.

Emin Bayram'ın şu ana kadar en büyük eksikliği ise hızı olarak gösteriliyor. Ancak 16 yaşındaki Emin Bayram'ın bu eksikliğini ilerleyen dönemlerde giderebileceği planlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER