Emre Mor için dikkat çeken sözler! "Çok değil 1-2 ay sonra inanın bana..."

Milliyet gazetesinin usta yazarlarından Osman Şenher, Galatasaray'ın resmen açıklamaya hazırlandığı Emre Mor transferini değerlendirdi.

Emre Mor için dikkat çeken sözler! "Çok değil 1-2 ay sonra inanın bana..."

Galatasaray Emre Mor’u transfer ederek çok yetenekli bir futbolcuyu kadrosuna kattı. Birçok kişinin kafasında soru işareti olacak. Emre sorunlu, gittiği kulüplerde başarılı olamıyor, bulunduğu ortamlara uyum sağlayamıyor diyecekler. Ama bunun hiçbir önemi yok. Yetenekli mi, yetenekli. Yürür gibi adam geçiyor, çabuk, süratli, iyi şutlar çekiyor. Bu becerilerini Fatih Terim gibi bir hoca mutlaka ortaya koyduracak. 

Hasan Şaş, Ümit Davala, Levent Şahin, Emre’ye çok büyük destek olacaklar. Özel hayatı, yaşantısı, yediği içtiği tekrar dizayn edilecek. Şu an dip yapmış durumda. Düşünebiliyor musunuz Dortmund’a 10 milyon euroya, Celta Vigo’ya 13 milyon euroya transfer oldu. Ve bu iki takımda da başarılı olamadı. Hatta İspanyol ekibi bu sene kadrosunda düşünmedi bile. Emre de kurtuluş olarak futbola dönmek için Fatih Terim’i seçti. Çok değil 1-2 ay sonra inanın tribünlerde özel taraftarı olacak. Ben son senelerde böyle yetenekli bir futbolcu görmedim. Ama bunu kötüye kullandı. 

Şimdi futbola dönecek. Bu transfer yönetimin ve Fatih Terim’in başarısıdır. Celta Vigo’ya bonservis parası ödenmeyecek, Galatasaray parlatıp sattığı takdirde kaça satarsa yarısını Vigo yarısını Cim Bom alacak. Emre’nin eline toplu para verilmeyecek, maç başına para alacak. Yani herşey futbolcunun elinde. Nasıl Hagi, Sneijder, Drogba iz bıraktıysa Emre Mor’un da ben iz bırakacağını düşünüyorum.

Sorunlu ve problemli oluşu hiç önemli değil. Engin Baytar ve Felipe Melo gibi futbolcular Galatasaray’da kahraman oldu. Onlar kahraman oluyorsa Emre daha büyük yıldız olur. Herkes transferden bahsediyor. Babel az buz futbolcu mu? Hiç kimse bu Hollandalı’dan bahsetmiyor. Her şeyden önce Babel kanat oyuncusu değil. Sol kanattan giriyor, orta çizgiyi geçtikten sonra direkt kaleye dikine giden bir futbolcu. Muazzam şutlar atıyor, adam eksiltiyor, müthiş bir transfer. Ama maalesef kimse bahsetmiyor. Adem Büyük yerli futbolcular içinde hava toplarına en çok yükselen isim. O da çabuk, çok rahat adam geçiyor. Her şeyden önce futbolu Galatasaray’da bırakmak istiyor. Jimmy Durmaz, Ndiaye’nin daha yeteneklisi. Üstelik tapusu da Galatasaray’da. Aynı şekilde Şener, Fenerbahçe’de sorun yaşadı. Bunu her futbolcu yaşar ama göreceksiniz çok değil yine üç ay sonra milli formayı giyecek. Bunların hepsi kaliteli futbolcular. Ben insanları anlayamıyorum. Bir tutturmuşlar ‘Galatasaray transfer yapmadı’ diye. Fernando gitti, orta sahaya daha iyisi gelecek. Hatta bir değil iki futbolcu alınacak diye kulağıma geliyor. Bu takım geçen senenin çifte şampiyonu. Biraz sabırlı olmak lazım. Gene rakiplerine baktığın zaman şampiyonluğun en büyük adayı sarı-kırmızılılar gibi görünüyor. Oturmuş bir takım. Diagne yerden yere vuruluyor. Giderse gider, gitmezse de gollerini atmaya devam eder. Saygılı olmak lazım. Vur, kır, parçala hoş bir şey değil. Madem orada Fatih Terim gibi bir teknik direktör var, herkes ona güvenmeli, aldığı kararlara saygı duymalı. 

Galatasaray’a zarar veriyorlar

Ne istiyorlar bilemiyorum. Yönetim Fatih Terim ile uyum içinde çalışıyor. Takım şampiyon olmuş. Gelirler artmış. Borçlar azalıyor. Şampiyonlar Ligi için transferler yapılıyor. 30 milyon taraftar kulübüne her türlü desteği veriyor, her türlü fedakarlığı yapıyor. Bankalarda yeni yapılanma anlaşması yapılıyor. Borçlar da takside bağlanıp, zaman içinde kulüp düzlüğe de çıkacak. İnsanların bunlardan mutlu olması lazım. Efendim neymiş, Galatasaray’da seçim olsun. Ben bu insanlara soruyorum neden seçim olsun. Kulüp batma noktasından, şu an düzlüğe çıkmak üzere. Bundan neden rahatsız oluyorsunuz? Taraftar isyan ediyor. Dün görmediniz mi Çağlayan Adalet Sarayı’ndaki tepkileri? Ben utandım, neden bunlara sebebiyet veriyor, neden kulübün huzurunu bozuyorsunuz? İnanın aklım ermiyor. Sadece şunu söyleyeyim, bu kafayla devam edildiği müddetçe bu 114 yıllık büyük kulübe huzur gelmeyecek. 

Osman Şenher / Milliyet
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER