"Emre Mor transferi, bu konuda uzman kabul edilebilecek Fatih Terim için..."

Fanatik gazetesi yazarlarından Erman Özgür, Galatasaray'ın resmen açıklamaya hazırlandığı Emre Mor transferini değerlendirdi.

"Emre Mor transferi, bu konuda uzman kabul edilebilecek Fatih Terim için..."

Emre Mor transferi yeteneği düşünüldüğünde insanı heyacanlandıran fakat oynadığı takımlarda yaşadığı problemler düşünüldüğünde ise kafalarda soru işareti bırakan bir hamle. Her şeyden önce her anlamda desteğe ihtiyacı olan bir oyuncu. Saha içinde üst düzey yeteneğini konuştururken topu ayağından çıkaracağı zamanı hesaplayamayan, yardımlaşma konusunda eksik ve savunması zayıf. Daha zayıf olduğu konu ise forma rekabetine girip kaybettiğinde davranış ve aldığı tavır.

Galatasaray kaybetmez...

Bir teknik direktör için en önemli sınavlardan biri takıma faydalı olabilecek ‘problemli’ oyuncuları oynatabilmektir. İşte Emre Mor transferi bu konuda uzman kabul edilebilecek Fatih Terim için yeni bir sınav olacak. Galatasaray Emre Mor’u kazanamazsa forvet hattı düşünüldüğünde bir eksiklik yaşamaz. Ancak Emre Mor performansı ile değil yeteneği ile geldiği Galatasaray’da da önceki davranışlarını sergilerse hayatının fırsatını kaçırmış olur. Yetenek futbolculukta karşınıza birçok fırsat çıkarıyor. Bunları değerlendirebilmek için yeteneğiniz kadar davranış biçiminizi de doğru seçmelisiniz. Umarım Emre bu fırsatı iyi değerlendirir ve Fatih Terim ile yakalayacağı çıkışı Şenol Güneş ile taçlandırır.

Erman Özgür / Fanatik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER