Erbil’e Galatasaray Akademisi!

Sarı-kırmızılılar adına Bağdat’tan sonra Erbil’de de futbol okulu açılacak. Irak Milli Takımı’nın eski oyuncusu ve Galatasaray Spor Akademisi Irak Sorumlusu Usame Ali, amaçlarının Kürt bölgesindeki sporcu potansiyelinden faydalanıp Türkiye’ye ve Avrupa’ya sporcu kazandırmak olduğunu söyledi.

Erbil’e Galatasaray Akademisi!

Sporcu ağını daha da geliştirmek isteyen Galatasaray adına Erbil’de de spor akademisi açma hazırlığı başladı.

Ekonomik, sosyal, kültürel, eğitim ve bilim alanında Türkiye’deki gelişmeleri örnek alan Irak’ın kuzeyi, spor alanında da Türkiye’yi yakından izliyor. Türk televizyonlarını izleyerek Türkçelerini geliştiren çocuklar ve gençler, özellikle futbol maçlarını kaçırmıyor. Bölgede Türk takımları taraftarlığında artış dikkat çekerken, takımlarda top koşturan oyuncuların özellikleri ve başarıları da yakından takip ediliyor. Bölgede özellikle Galatasaray’a büyük ilgi var.

Irak Milli Takımı’nın eski oyuncusu ve Galatasaray Spor Akademisi Irak Sorumlusu Usame Ali, sarı-kırmızılıların Erbil’de de okulunu açmak için çalışma başlattı. Irak’ın başkenti Bağdat’ta Galatasaray’ın bir spor akademisi bulunduğunu ifade eden Ali, “İkincisini Erbil’de açmayı planlıyoruz. Amacımız çocuklara sporun yanında kültür ve eğitim verebilmek. Biz antrenörler olarak mevcut spor seviyesini yükseltmeyi amaçlıyoruz. Öte yandan katılım sağlayan 5, 6 yaşlarındaki çocukları spora alıştırarak daha iyi seviyelere gelmeleri için uğraşacağız” dedi.

Kürt medyasına konuşan Ali, amaçlarının Kürt bölgesindeki sporcu potansiyelinden faydalanıp Türkiye ve Avrupa’ya sporcu kazandırmak olduğunu söyledi. Usame Ali, şöyle devam etti:

“Bu çalışma klasik ve gelir sağlamak amaçlı yapılan bir çalışma değil. Türkiye başta olmak üzere, dünyanın bir çok yerinde gelen antrenör ve uzman sporcularla birlikte çalışıyoruz. Amacımız iyi ve elit futbolcular yetiştirmek. Tabi ki faaliyetlerimiz kapsamında akademimizde yetişen sporcular seviyelerine göre Avrupa’daki takımlarla sözleşme yapabilme imkânına sahip oluyorlar.” (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2019, 22:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER