Erden Timur'dan Icardi ve Kaan Ayhan cevabı!

Galatasaray Başkanvekili Erden Timur, Gaziantep FK maçı sonrası hakem yönetimine tepki gösterdi, "Galatasaray her maçta hakemleri de yenmek zorunda değil" dedi.

Erden Timur'dan Icardi ve Kaan Ayhan cevabı!

Galatasaray Başkanvekili Erden Timur, 2-1 kazandıkları Gaziantep FK maçı sonrası açıklamada bulundu.

"Bugüne kadarki maçlar içerisinde set oyununu en iyi oynadığımız maçtı" diyen Timur, "10 kişi kaldıktan sonra da muazzam bir mücadele ortaya koyduk. Oyuncularımı teker teker tebrik ediyorum. Zorlu bir mücadeleyle maçı kazandık. Futbolu konuşmak isterdim. Biz seneye, sezona başlarken dedik ki; "Türkiye Ligi, 6. Büyük Lig olacak" diye.  Uzak görünebilir. ancak inana inana, 30 Ağustos'u kutlamamızın üzerinden fazla geçmedi. Neler başarılacağı ortada. Ancak her maçta hakemleri de yenmek zorunda kalmak artık sıradanlaştı. Bu maçta da hiç kimsenin sarı kart demeyeceği, hakemin de çok yakınında olmasına rağmen bu karar. Yaklaşık 5-6 gün önce TFF'nin toplantısında denildi. Her maçtan sonra hemen belirlediğimiz için, 8-9 konu vardı. Bir kaç gün önce rakip takımlardan bir tanesinin çok net olmasına rağmen penaltı verilmedi. Sayacak onca şey var. Bu her zaman iyi niyetli davranmanın karşılığı böyle olmamalı. Bağırıp çağırmak kolay. TFF'ye baskın ziyaretlerde bulunmak herkes için kolay. Kötülük edenlerin, sorumluluklarını yapanların sonuçlarına katlanmaları lazım. Muhataplarımızla gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Bugün de net bir şekilde yaptık" dedi. 

Her zaman Galatasaray değerlerine yakışan bir şekilde olacaklarını kaydeden Erden Timur şöyle devam etti,

"Ancak bugün 10 kişi kaldıktan sonra maçı farklı kazanıp kaybedebilirdik. Ama kasten yapılan niyetlerin sorgulanmasını istiyoruz. Bu kasıtlar sadece bize değil yeni seçilmiş Federasyonun yönetim tarzına da yapılıyor. Türk futbolunun gelişmesi için futbol ailesinin tüm paydaşlarına destek verilmeli. Ancak kasıt içerdiğinde bunu yapmayacağız. Böyle şeyler olduğu müddetçe çıkıp gereken şeyleri söyleyeceğiz. Söylemekle de kalmayacağız. Çıkıp hakkımızı savunacağız. Galatasaray her maçta hakemleri de yenmek zorunda değildir. Penaltılar var, fauller var. Kasıt olmasa bunlar mümkün değil. Kasıt olanların niyetinin sorgulanması gerekiyor. Bu bir şekilde son bulacak. Ancak son bulana kadar mücadelemizi her platformda vereceğiz."

"Bu düzenin böyle sürmemesi için destek olacağız" açıklamasını yapan Erden Timur, "Tüm paydaşlar destek olunmalı. Bugüne kadar sabrettik. Fakat sabrımızın sonucunda farklı şeyler gördük. Her masada olma deyiminin hakkını her yere giderek, her maçtan sonra muhataplara anlatarak yerine getiriyoruz. Buna devam edeceğiz. Futbol ailesinin tüm paydaşlarına sahip çıkması gerekiyor. Avrupa'da takımlarımızı görüyoruz. Galatasaray bu ülkeye olimpiyatları, bir çok branşı getirmiş bir camia. Sadece kendi taraftarımıza hoş görünme düzeyinde değiliz. Önce yaptığımız şeyleri yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

KAAN AYHAN VE ICARDI'NIN TRANSFERİ

Kaan Ayhan ve Icardi transferleriyle ilgili olarak ise Erden Timur, "Transferlerle ilgili bir şey diyemeyeceğim ama bir kaç gün içerisinde hepsi gelmiş olacak. Herkesin beklentisini biliyorum. Rakiplerden üç ay sonra transfere başladık. Hem zaman yok hem de finansal olarak bir gerçeklik var. Siz ne kadar yönetici ve başkan olarak para koyarsanız koyun Finansal Fair Play olarak gelir kabul edilmiyor. Geçen seneden bu yana gelirimiz 52 milyon Euro'nun üzerinde gelir azlığı var: Çok iyi oyuncuları almak zorundayız. Stratejimiz 5 Büyük Lig'den teklif alan ve yanılmayacağımız oyuncular almaktı. Geçen sene çok zor bir sezon geçirdik. Transferleri FFP'ye uygun yapmamız lazım. O yüzden de Eylül'ün ilk haftasını bekledik. Belki Ağustos'un son günlerinde de beklentiler düşebilir. Yarından itibaren gerekli transferler Çarşamba ve Perşembe günü ülkemize gelecek. Adetini söylemeyeyim. Zaten herkes görecek" açıklamasını yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER