Erden Timur: "Gol iptali için oyuncularımızın iddiası..."

Galatasaray'da başkan vekili Erden Timur, düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erden Timur: "Gol iptali için oyuncularımızın iddiası..."

Galatasaray'da Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, Sivasspor maçında yaşanan hakem hatalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

"BİZ ADALET İSTİYORUZ"

Biz adalet istiyoruz. Herkes için adalet istiyoruz. Tartışmalı pozisyonlar için açıklama bekliyoruz. Usanmadan tekrar tekrar söyleyeceğiz, biz tüm camialar adına adalet istiyoruz. Görüştüğümüz hakemlere pozisyonları yorumlatacağız. Belki de Türk futbol tarihinde ilk defa bir futbol kulübü, galibiyetin sonrasında sessizliğe bürünmeyip konuşuyor.

"YÜKSEL BEDEL ÖDENMESİ LAZIM"

Yayıncı kuruluştan tartışmalı pozisyonları istedik, görüşüyoruz ve son aşamaya geldik. Ulusal bir hakeme pozisyonları yorumlatacağız. Önemli tartışmalı pozisyonlar olacak. Basit pozisyonlar olmayacak çünkü bunun için yüksek bedel ödenmesi lazım. Mecnun Otyakmaz gibi çağrıda bulunuyoruz.

"VAR KAYITLARI AÇIKLANSIN"

Sadece bu pozisyon için değil, tüm pozisyonlar için VAR kayıtları açıklansın! Bu pozisyonun neden iptal edildiğinin açıklanmasını bekliyoruz. Bizim futbolcularımızın da iddiası var, iddia diyorum... "Taca çıktı, Sergio itti ve o pozisyon neden serbest vuruş oldu, taç olmadı?" Bunların hepsi açıklansın. Şeffaflığın kimseye zararı olmaz. Kimseye farklı muamele yapılamasın.

Artık öyle yapmamaya kararlıyım. Adalet, haksız olana zulüm geliyor. Tüm kamuoyuna çağrım, kendimiz için istediğimizi, başkası için de isteyelim. Türk futbolu, Avrupa'nın altı büyük liginden biri olmalı. TFF ile bunu konuştuk."

"ALTLIK MI YAPILIYOR, ŞÜPHELİYİZ"

"Yayın hakkı alındığında, pozisyonları profesyonel kişilere yorumlatacağız. O zaman bizim niyetimiz daha iyi anlaşılacak. Çok önemli bir uluslararası ismi tercih ettik. Kimse o ismi tartışamayacak. Bir anda açıklanamayan hatalar. Bununla bir şeye mi çalışılıyor? Yani yarın bir gün farklı yönde, aleyhte hatalar olacak da bunun altlığı mı yapılıyor? Şüphe duyuyoruz bundan."

"YAYINCI KURULUŞTAN ŞÜPHE DUYULMASIN"

"Bugüne kadar herhangi bir hata olduğunda hakem hataları konuşulmuyor. Sonraki programda konuşuluyor. Herhangi bir maçtan sonra konuşmayıp, yayının böyle bir şekilde başlamasının hangi yayın ilkeleriyle uyuştuğunu yayıncı kuruluştan öğrenmek istiyoruz. Yayıncı kuruluşun tarafsızlığında şüpheye düşülürse, kamuoyunda her şeye inanılır. En önemli şey yayıncı kuruluşun adil olması, biz burada herhangi bir adalet göremiyoruz."

"HEP ALEYHİMİZE AÇILAR"

"Tüm verilere sahibiz. Lehte ve aleyhte tekrarlar, açılar. Hepsine hakimiz. Galatasaray aleyhine açı gösterilmesi şu an açık ara zirvede yayıncı kuruluşta."

"KİMSEYİ TEHDİT ETMEYİZ"

"Ligi bitirtmeyeceğiz" sözleri ile ilgili soru üzerine...

Erden Timur: Kimseyi tehdit etmeyiz, öyle bir kültüre sahip değiliz. O gün Alanyaspor maçından sonra da durumu anlattık. Kırmızı kart görmüştük ki bu durum bir gol iptalinden daha büyük bir durum.

FENERBAHÇE - GALATASARAY: "SUNİ GERİLİM"

Fenerbahçe - Galatasaray derbileri her zaman keyiflidir. Suni bir gerilim yaratılıyor. En çok futbol muhabbeti Fenerbahçeli arkadaşlarımla yaparım. Beşiktaşlı, Fenerbahçeli, Galatasaraylı ve Trabzonsporlu insanlar arasında gerilim yok. Güzel bir maç olacağına inanıyorum.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2022, 00:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER