Eren Derdiyok onu bekliyor! Sürpriz detay...

Galatasaray yönetimi Eren Derdiyok’un sözleşmesini feshetmeye hazırlanıyor. Fakat oldukça çetrefilli bir durum ortaya çıktı.

Eren Derdiyok onu bekliyor! Sürpriz detay...

Sözleşme imzaladığı günden bu yana Eren bonus olarak; 360 bin Euro (90 puan-ilk 11’de başlama bonusu), 124 bin (62 puan-sonradan oyuna girme bonusu) ve 32 bin (32 puan-yedek kulübesinde bekleme bonusu) 516 bin Euro almayı hakketti.  Eren’in ayrıca geçen sezon için 27 bin Euro’luk da şampiyonluk primi var.

İlk yarıdan 1 milyon 75 bin Euro’luk alacağı olan Eren, sözleşme feshi için 543 bin Euro daha istiyor. Eğer Eren’in sözleşmesi feshedilmezse kendisine 1 milyon 75 bin Euro ödeme yapılması gerekecek.

EREN’İN 720 BİN EURO’SU DIAGNE TRANSFERİNDEN DÜŞÜLDÜ

Galatasaray devre arasında 10 milyon Euro’ya Mbaye Diagne’yi aldı… gelen bilgiler ise Senegalli oyuncunun atacağı gol ve alınacak şampiyonluk Kasımpaşa’nın kasasına 2.8 milyon Euro’yu bulan ekstra bonusun girmesine neden olacak. Diagne transferiyle ilgili Galatasaray’ın bir hakkından daha vazgeçtiği ortaya çıktı. Eren için Kasımpaşa’ya 4 milyon euro artı KDV ödeyen Galatasaray’ın kasasından o dönemde 720 bin euro çıkmıştı. Eren’in transferi nedeniyle Kasımpaşa’ya KDV çıkmadı. Bu yüzden İstanbul ekibinin 720 bin euro’yu Galatasaray’a ödemesi gerekiyordu. Kasımpaşa’nın ödemesi gereken bu rakam Diagne’nın transferinden düşüldü. (Fotospor)

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 01:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER